Suruç'taki 4 kişinin hayatını kaybettiği kanlı olayın görüntüsü ortaya çıktı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın seçim kampanyası sırasında çıkan olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Anadolu Ajansı olayla ilgili iş yerinde geçen 2 dakikalık bir görüntü servis etti.Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Arife günü yaşanan olaya ilişkin kayıtlarda, seçim çalışmalarını yürüten AKP Milletvekiliİbrahim Halil Yıldız ile AKP Suruç İlçe Başkanı Naif Bülbül ve beraberindekilerin kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulunurken bir mağazaya girdiği görülüyor.


 Mağazada bulunanlara selam veren Yıldız, iş yeri sahibi ile tokalaştıktan sonra sohbet etmeye çalışıyor.

Anadolu Ajansı'nın (AA) yayınladığı güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre, Milletvekili Yıldız'ın dışarı çıkmasının ardından beraberindeki kişileri mağazada bulunan bir kişi iterek dışarı çıkarmaya çalışıyor.

Mağazada bulunan bir kişinin de söz konusu kişiye müdahale ettiği görülüyor. Bunun ardından sözlü tartışma bir süre sonra karşılıklı itiş kakışa, ardından kavgaya dönüşüyor


 


4 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ


 Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran'da çıkan olayda, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız 'ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi ölmüş, 8 kişi yaralanmıştı. Milletvekilinin ağabeyinin katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınanFadıl Şenyaşar tutuklanmıştı.

 Olayla ilgili soruşturmada, seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada AKPMilletvekili İbrahim Halil Yıldız 'la ilgili sözlerinden dolayı HDP Şanlıurfa 6. sıra milletvekili adayı İsmail Kaplan ve terör bağlantısı nedeniyle HDP ile DBP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alınmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ