Soylu 'tökezletmesi': Almanlar Türkiye tatilinden kaçmaya başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, yurt dışından gelenlerin tutuklanabileceğine yönelik açıklamasının ardından Almanya'dan Türkiye'ye seyahat uyarısı güncellemesi gelirken tatil satın almalar da bir anda çakıldı.
Sözcü'nün Reuters’tan aktardığı habere göre, Türkiye’ye geçtiğimiz hafta gelmek isteyenlerin sayısı ile bu hafta gerçekleşen satışlar arasında büyük bir düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır, Berlin’de Türkiye’ye gitmek için tatil satın alanların sayısının günde 1000’den 300 ile 500 arasına düştüğünü açıkladı.

Bayındır, “İyi giden işler tökezledi. Bazı tur operatörleri satışlarının düştüğünü bize söyledi” diyor.


2018'de Alman vatandaşı 4,5 milyon turist Türkiye’yi ziyaret etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 Mart'ta yaptığı konuşmasında, “Avrupa’da, Almanya’da öyle terör örgütünün toplantılarına katılıp da ondan sonra gelip Antalya’da, Bodrum’da, Muğla’da tatil yapanlar var ya, onlar için de tedbir aldık şimdi. Hadi gelsinler bakalım havalimanlarından içerisi girsinler. Gözaltına alıp yallah, öyle kolay değil. Dışarıda hainlik yapıp, içeride, Türkiye’de keyfini, sefasını sürmek bundan sonra kolay değil" sözleriyle tehdit etmişti.

Almanya'nın yanı sıra İngiliz basınında da "Türkiye'ye giden turistler tutuklanıyor"  şeklinde bazı haberler basına yansırken vatandaşlarınA "Gitmeyin" uyarıları yapılmıştı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ