Sosyal medyada Afrin için eleştiren yanıyor: 2 günde 107 kişiye gözaltı

Afrin operasyonu nedeniyle son iki gün içerisinde, Adana, Şırnak, Mersin, İzmir, Çanakkale, Kars ve Samsun gibi illerden sosyal medya paylaşımları nedeniyle 107 kişi gözaltına alındı.
Adana, Şırnak, Mersin, İzmir, Çanakkale, Kars, Samsun’da sosyal medyadan Afrin harekatıyla ilgili paylaşımda bulunmak ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamalarıyla dün akşam ve bu sabah operasyonlar yapıldı.

Bu operasyonlarda aralarında HDP yöneticilerinin de olduğu toplam 107 kişi gözaltına alındı.

Ev baskınlarının yapıldığı iller ve gözaltı sayıları:


Kars’ta 11, Samsun’da 7, İzmir’de kent merkezi ve Torbalı, Urla, Tire ve Seferihisar ilçelerinden 24, Çanakkale merkez ve Gökçeada’dan 8, Mersin merkez ve Tarsus’tan toplam 15, Adana, Ceyhan’dan 6 kişi.

Şırnak’ın merkez ile Cizre, Silopi, İdil, Uludere ve Beytüşşebap ilçelerindeki operasyonlarda da toplam 46 kişi gözaltına alındı.

BUGÜNE KADAR 45 KİŞİ TUTUKLANANDI
İçişleri Bakanlığı 12 Şubat’ta, sosyal medyadan Afrin'e dönük askeri harekatla ilgili paylaşım yapan 474 kişi ile harekatı protesto eylemine katılan 192 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı.

Diğer yandan, harekatın başladığı 20 Ocak’tan bu yana en az 39 kişi tutuklanmıştı. Önceki akşam tutuklananlarla bu sayı 45'e yükseldi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ