Silvan emniyet müdürü 'tarihi eser kaçakçılığından' gözaltında

Diyarbakır’da Silvan İlçe Emniyet Müdürü Ö.Ö. tarihi eser kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında kaçakçılık şube polisleri, bugün sabah saatlerinde Silvan ilçesinde operasyon düzenledi.
Operasyonda Ö.Ö., dört polis ve üç vatandaş gözaltına alınarak Diyarbakır Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Silvan başsavcılığının yazılı açıklamasında, gözaltıların 2863 Kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet suçundan yapıldığı belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Silvan ilçesinde tarihi eser kaçakçılarına yönelik bu sabah operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında Silvan ilçe Emniyet Müdürü Ö.Ö., 4 polis ve 3 vatandaş gözaltına alındı.


Gözaltına alınan 8 şüphelinin, Diyarbakır Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki işlemleri sürüyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan da yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"20/01/2019 tarihinde Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında 2863 Kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet ettikleri tespit edilen aralarında İlçe Emniyet Müdürü’nün de bulunduğu 5 kamu görevlisi ile 3 sivil vatandaş gözaltına alınmıştır. Silvan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülmekte olan soruşturma devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ile ilgili kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

Geçtiğimiz haftalarda da Çukurca jandarma komutanı bin 200 kilo uyuşturucuyla yakalanmış ve tutuklanmıştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ