​Şemdinli'de 176 öğrenci yemekten zehirlendi

Şemdinli'de okulda verilen yemekten rahatsızlanan 176 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrencilere gıda zehirlenmesi tanısı konulurken, sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.


 
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Tekeli Köyü ilk ve ortaokuluna giden 150 öğrenci, öğle yemeğinin ardından rahatsızlandı. Öğrenciler, ambulans ve servislerle hastaneye kaldırıldı. 26 öğrencinin de daha sonra hastaneye başvurması ile sayı 176’ya yükseldi.
 

Tekeli Köyü’ndeki ilk ve ortaokuluna giden öğrenciler, öğlen yemeği sonrası rahatsızlandı. İshal, mide bulantısı ve kusma şikayetleri üzerine, okul yetkilileri sağlık ekiplerine haber verdi. Öğrenciler, ambulans ve okul servisleriyle Şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Hastanede tedavi gören öğrencilerin genel olarak sağlık durumların iyi olduğu belirtildi. Daha sonra 26 öğrenci, aynı şikayetlerle hastaneye başvurdu.
 
BAŞHEKİM: GIDA ZEHİRLENMESİ TANISI KONULDU
 
Hastane Başhekimi Dr. Selçuk Kaba, öğrencilerde gıda zehirlenmesi tanısı konulduğunu söyledi. Kaba, “Gerekli  müdahaleler yapıldı. Genel anlamda öğrencilerde bir sıkıntı yok”dedi.
 
Okulda 400 öğrenciye yemek verildiğini aktaran Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Senar Yüce, “176 öğrenci zehirlenme tanısıyla hastaneye kaldırdık. Öğrencilerimizin büyük kısmı ayakta tedavi gördü ve taburcu edildi. Bununla ilgili aynı yemek farklı okullarda da öğrencilere verildi. Ancak o okullarda bir sıkıntı yok. Burayla ilgili gerekli incelemeleri başlattık. Nedenini en kısa zamanda bulup gerekli önlemleri alacağız”diye konuştu.
 
Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman da hastaneye giderek, yetkililerinden bilgi aldı ve öğrencilerle bir süre sohbet etti
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ