Şehit Yüzbaşı Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı

Isparta'ya bağlı Yalvaç ilçesinde eğitim uçusu sırasında düşen uçakta bulunan 3 askerden biri olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı, memleketi Ordu'da son yolculuğuna uğurlandı.
Ordu'da ki cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da katıldı.

Şehit Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı (34) için Altınordu ilçesi Ulu Cami'de cenaze töreni düzenlendi. Şehidin yakınları tabutun üzerini çiçeklerle donattı. Şehit annesi İnci ile baba Mustafa Şefik Odabaşı oğullarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Oğlunun tabutunu öpen baba Mustafa Şefik Odabaşı, cenaze aracına konulana kadar tabutun peşinden gitti. Öğle namazını müteakip Ordu Müftüsü Mürsel Öztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, Eskipazar’da bulunan Garnizon Şehitliği'nde gözyaşları, dualar ve tekbirler arasında defnedildi.


Cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AKP Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, CHP Genel Bakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, belediye başkanları, STK temsilcileri, şehidin ailesi, yakınları, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ