Sarıklı rektör: İhale şüphelisi amcaoğlunu ‘İslami ilimler fakültesi’ne sekreter yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, bir ihaleden ötürü soruşturulup maaş kesme cezası verilen amcaoğlu Şehmus Ağırakça’yı fakülte sekreteri olarak atadı.
Sözcü’nün haberine göre Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürlüğü yaparken ‘kuzen‘ Şehmus Ağırakça hakkında, kantine‘ihalesiz’ mal aldığı gerekçesiyle soruşturma açılmış ve maaş kesme cezası verilmişti.
Milli eğitim müdürünü yalanladı

Kuzen Ağırakça önce Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na asaleten sekreter olarak atandı. Daha sonraysa yüksekokulun Kızıltepe’de olması nedeniyle, merkezde bulunan İslami İlimler Fakültesi’nde ‘fakülte sekreteri’ olarak görevlendirildi.  Kuzen Ağırakça’nın aynı zamanda söz konusu fakültede ‘daire başkan vekili’ olarak görev aldığı da bildirildi.


İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise “Soruşturma yok” dedi. Ancak Ağırakça soruşturmayı bizzat doğrulayarak “Yemek ihalesi ve temizlik konusunda açılan soruşturma devam ediyor. Düşecek” diye konuştu.Reklam“Üniversite benim çalışmalarımı çok beğendiği için aldı” diyen Ağırakça durumu şöyle anlattı: “Mardin’deki başarımı bütün müdürler biliyor. Başarımı gören üniversitedeki yöneticiler de rektör beye ‘Şehmus beyi buraya alalım’ diye teklifte bulunmuşlar.”

Skandallar rektörü

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça’nın üç yıldır hem rektörlük yaptığı hem de altı fakülteden beşinin dekanlığını vekâleten yürüttüğü ortaya çıkmıştı.

Ağırakça ayrıca “Rektörlük cübbesi örnekleri ve alternatifleri arıyoruz” diyerek sosyal medya hesabından sarıklı fotoğrafını paylaşarak anket yapmış, daha sonra ise “Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim” demişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ