Şanlıurfa’daki sandıklarda müşahitlere saldırdılar

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Şanlıurfa'da müşahitlerin sandıkların olduğu okullara girişlerinin engellendiğini ve darbedilerek dışarı çıkarıldığını söyledi. Sosyal medya üzerinden paylaşılan mesajlarda da darbedilen müşahitler yer aldı.
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Şanlıurfa’da müşahitlerin sandıkların olduğu okullara girişinin engellendiğini, sabah erken gidip okullara giren müşahitlerin ise darp edilerek sandık başından uzaklaştırıldıklarını açkıladı. Sandık güvenliği için CHP tarafından Şanlıurfa’da görevlendirilen Emir, müşahitlere yönelik darp ve tehditler nedeniyle, başta Şanlıurfa Merkez’e bağlı Eyyübiye ve Halliye köyleri olmak üzere pek çok köyde müşahitleri geri çekmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Suruç'ta HDP'lilere saldırdılar.. İşte o görüntüler;
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ‘Şanlıurfa’da muşahitlerimizi sandık başına sokmadılar, girenleri darp ettiler. Geri çekmek zorunda kaldık’ dedi.

Sosyal medya üzerinden de Şanlıurfa'da 2242 sayılı sandığa gitmek isteyen müşahitler vatandaş tarafından engelleniyor. 

İşte o ana ait görüntüler;

 


 

Sözcü'ye yaptığı açıklamada Urfa Valisi'yle durumu bizzat görüştüğünü, Vali'nin önlem alacağını söylediğini kaydeden Emir, “Ancak şimdiden sandıklar boşaltılarak, blok oy kullanmaya hazır hale getirildi. Biz tutanakları tuttuk. Gerekli itirazları yapacağız” dedi.

Ümit Özdağ olaya ilişkin  ' Şanlıurfa valisi devletin valisi mi partini valisi mi?' diyerek tepki gösterdi.

 
 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ