Okullardan sonra öğretmenlerin evlerine de gasp

Somali'de Hizmet Okulları'daki öğretmenlerin evlerine yerleşen AKP'linin utanç verici sosyal medya paylaşımları..
Hizmet Hareketi'ne ait Vakıflardan el konularak Maarif Vakfı'na devredilen okulların yanında öğretmen lojmanlarının hatta öğretmenlerin şahsi ev eşyalarının bile AKP'lilere peşkeş çekildiği ortaya çıktı. 

Twitter'da @MervEkck_ kullanıcı isimli Merve Küçük, Somali'de olduğunu ve devredilen okullarda görev yaptığını ve öğretmenlerin evlerinde yaşadığını belirtip evlerden fotoğraflar paylaştı. 

Öğretmenlerin kendilerine ait şahsi eşyalarının bulunduğu evleri kullanan Merve Küçük evlerle ilgili küçük düşürücü paylaşımlarda bulundu. Ancak, sosyal medya kullanıcılarının Merve Küçük'e tepki yağdırması üzerine Küçük twitter hesabını kapattı. 


GASP YÖNTEMİ
Türkiye'nin Somali hükümetine yaptığı baskı ve ekonomik yardımlar sonrasında Hizmet Hareketi gönüllüleri Somali'den apar topar sınır dışı edilmişlerdi. Hizmet Hareketi'nin iç savaş döneminde büyük fedakarlıklarla inşa ettiği okul ve hastane gibi yapıların yanında öğretmenlerin kaldığı lojmanları da olduğu gibi bırakılmak durumunda kalmıştı. 

Okulların Maarif Vakfı'na devredilmesinden sonra lojmanların hatta içindeki öğretmenlere ait şahsi eşyaların da AKP'li görevliler tarafından gasp edildiği ortaya çıktı. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ