Oğlunu istismardan tutuklanan ‘çocuk koruma derneği’ başkanı serbest bırakıldı

Oğlunu istismar ettiği suçlamasıyla tutuklanan sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar, serbest bırakıldığına dair açıklama yaptı.
Nacar, 'Aslında hem hüzünlüyüm, hem mutlu' dedi. İddianamede ise çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı, cinsel istismar suçunun oluştuğu belirtilmişti.

Oğlunu istismar ettiği suçlamasıyla tutuklanan sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar yazılı açıklamasında “Elbetteki gerçekler ortaya çıktı, suçsuz olduğuma mahkeme kanaat getirdiği için dışarıdayım. Aslında hem üzgünüm hem mutlu” dedi. Nacar, şunları ifade etti:

‘YÜCE ALLAH’IMA İNANCIM TAM, BU DÜNYA GEÇİCİ’  


“Öz çocuğumla alakalı böylesine hassas ve kabul edilemez bir konu içerisinde olmaktan ötürü üzgünüm ama suçsuz olduğuma sayın hakimlerin kararı ile serbest bırakılmama ve tüm gerçeklerin su yüzüne çıkmasına da bir o kadar mutluyum. Elbette ki hayatta her şey insanlar için. Yüce Allah’ıma inancım tam. Ahirette veremeyeceğim hesabın içine asla girmem. Bu dünya geçici, bizim esas yaşayacağımız bir ebedi hayat var, ahiret var. Hesabını veremeyeceğim bir durum olmadığı için ve içim, gönlüm son derece rahat olduğu sebebi ile bu üzücü süreci Rabbimin yüce adaletine sığınarak alnımın akı ile çıktım. Umarım ki benim yaşadığım bu asılsız süreci kimse yaşamaz. Adalet yerini buldu, şükürler olsun.”

İDDİANAMEDE ‘ÇOCUĞUN BEYANLARI TEREDDÜTE YER BIRAKMIYOR’ DENİLMİŞTİ 

Çocukları ‘tacizden koruma’ hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı Erhan Nacar’ın 8 yaşındaki erkek çocuğunu istismardan tutuklandığı ve hakkında dava açıldığı öğrenilmişti. Baba, suçlamaları kabul etmezken iddianamede çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı, cinsel istismar suçunun oluştuğu belirtilmişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ