Nureddin Yıldız’ın vakfında ‘Terör listesi’ndeki Kardavi okutulacak

El nusra ile bağlantıları ortaya çıkan Nurettin Yıldız'ın Sosyal Doku Vakfı'ndan skandal uygulama...
İsmailağa Cemaati’nin lise öğrencilerini kapsayan “İmam-ı Azam İslam İlimleri Akademisi” projesinin ardından şimdi de Nureddin Yıldız’ın kurucusu olduğu Sosyal Doku Vakfı, “Davetçi Okulu” adı altında açtığı kurumlara öğrencileri davet ediyor. Vakıf tarafından açıklanan kaynak kitaplar listesinde, birçok ülkede ‘terör listesi’nde adı geçen Kardavi’nin kitabına da yer verildi.

‘Başarılı’ olanlar İslami İlimler’e

Kadınları hedef alan açıklamalarıyla kamuoyunun gündemine gelen, Nureddin Yıldız’ın kurucusu olduğu Sosyal Doku Vakfı’nın “Davetçi Okulu” projesinin detayları vakfın internet sitesinden duyuruldu. ‘Güz’ ve ‘Bahar’ olmak üzere yılda iki dönem olarak düzenlenen projenin bir döneminin üç ay süreceği öğrenildi.


Vakfın proje duyurusunda, liseden yeni mezun olan öğrencilere yönelik uygulamanın Bahar dönemi sonunda yapılacak “deneme sınavı”nda başarılı olan öğrencilerin üç aylık ‘İslami İlimler Hazırlık’ programına geçiş yaparak eğitime orada devam edebileceği belirtildi. İslam İlimleri Hazırlık programını da “başarı” ile tamamlayan öğrencilerin ise İslami İlimler programına devam edebileceği kaydedildi.

Haftada 6 gün, ‘tam zamanlı’

Karaman’da 45 çocuğun cinsel istismarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nın destekleyerek, bazı projelerde ortak çalışma yürüttüğü Sosyal Doku Vakfı, internet sitesinde, “Davetçi Okulu” projesinin kabul şartlarına da yer verdi.

Okula, 24 yaşından küçük erkek öğrencilerin kabul edileceği programın haftada altı gün ‘tam zamanlı’ olarak sürdürüleceği öğrenildi.
Hedefleri arasında, üniversite çağındaki öğrencilerin, ‘donanımlı’ ve ‘bilgili’ olmasını sağlamak iddiası olan Davetçi Okulu’nun kitap listesi de yayımlandı. Listede vakfın kurucusu ve “Kadınlar ümmetin önünde engel, her zaman sorun olmaya devam edecekler” sözlerinin sahibi Nureddin Yıldız’ın altı kitabının yanı sıra çok sayıda ülkenin terör listesinde yer alan Yusuf Kardavi’nin de kitabı yer aldı. Bazı siyasal İslamcıların, “kanaat önderi” olarak kabul ettiği Kardavi’nin, “Müslümanın Temel Karakteri” isimli kitabına okuma listesinde yer verildi.

Ücretsiz olan eğitime katılacakların yemek ve barınma masrafları da vakıf tarafından karşılanacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ