Nesin, darbeye ilişkin tweet atıp 15 Temmuz'da ölen AKP'liyi yazdı

Gazeteci Ahmet Nesin, 15 Temmuz şaibeli Darbe Girişimi'nden 5 gün önce darbeye ilişkin bilgileri paylaşan Fotoğraf & Siyaset isimli twitter hesabının sahibi Erol Olçok ile oğlunun 15 Temmuz'da şaibeli ölümüne ilişkin yazı yazdı.
Fotoğraf & Siyaset isimli twitter hesabın AKP'li Erol Olçok'a ait olduğu daha önce ortaya çıkmıştı. Gazeteci Ahmet Nesin, "Erol Olçok ayarında bir insan ne darbeyi merak edip, ne de vatanı kurtarmak bahanesiyle arabasına binip köprüye gitmez, hele vatan kurtarmaya giderken oğlunu yanına hiç ama hiç almaz." dedi.

15 Temmuz şaibeli Darbe Girişimi'nde ölen Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayip Olçok'un şüpheli ölümlerine dikkat çeken Ahmet Nesin, darbeden 5 gün önce Fotoğraf & Siyaset isimli twitter hesabından darbeye ilişkin paylaşımlarını yapan kişinin Erol Olçok olduğunu iddia etti. 

Artı Gerçek haber sitesinde 'Erol Olçok'tan Orhan Uzuner'e uzanan 15 Temmuz darbe girişimi (1)' başlıklı yazısında Nesin şüpheli ölüme dikkat çekti. Nesin'in, yazısında yer alan ilgili bölüm şöyle;


15 Temmuz darbe girişiminin askeri yanını oldukça geniş yazmaya çalıştım. Oysa hiç konuşulmayan, hatta dava bile açılmayan kimi olaylar var ki, bunları da yazmak gerektiğine inanıyorum. Erol Olçok, AKP kurulduğundan beri reklam işlerini yapıyor ve bütün seçimlerde ciddi bir payı olan birisi. Orhan Uzuner de, bildiğiniz gibi Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü.

Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok 15 Temmuz darbe girişimi gecesi arabaya atlayıp Boğaz Köprüsü'ne gidiyorlar ve uzaktan atılan ateş sonucu ikisi de yaşamını yitiriyor. Olçok'un AKP'ye bağlılığı zaten oğlunun adından belli, başka nasıl ifade edilebilinir ki? Öncelikle şunu söyleyeyim, istediğiniz bilimciye sorun, bu sosyolog olabilir, psikolog yada psikiyatrist olabilir, Erol Olçok ayarında bir insan ne darbeyi merak edip, ne de vatanı kurtarmak bahanesiyle arabasına binip köprüye gitmez, hele vatan kurtarmaya giderken oğlunu yanına hiç ama hiç almaz. Şimdi kimi aklı evveller bu yazdığıma kızacaklar ama bu böyledir, en azından babalık duygusu bile buna engeldir. Böyle durumda ikinci engel de insanın eşidir ve ne kocasını ne de yanında oğlunu göndermez. Bana göre Erol Olçok oraya gönderildi ama kim tarafından, onu bilemiyorum, çünkü öldürülmesi çok ama çok karışık.

Karışık, çünkü Erol Olçok darbe olacağını önceden biliyor. Siyasi öngörüsü mü çok iyi, darbecilerden birisi mi ağzından kaçırmış yada Erdoğan'a çok yakın olduğundan mı bilemem ama Olçok olacakları adı gibi biliyor. Bunu ben nereden biliyorum, Olçok kendi yazıyor, hem de 10 Temmuz'da kendi adına değil ama "Fotoğraf & Siyaset" adı altında kurduğu Twitter hesabına yazdıklarından biliyorum. Aşağıdaki tweetler kendisine ait ve öldürüldükten 2-3 gün sonra hepsi siliniyor.

Evet, yazıları okudunuz, bu yazıları yazan bir insan, uzaktan, hem de sırtından vurularak öldürülüyor. Görgü tanıklarına göre siyah bir transit arabadan ateş açılmış, otopsi raporu da toplu bir şekilde öldürülen 27 kişi için verilmiş. Yani Erol Olçok ve oğlunu öldüren silah belli değil, çünkü raporda 3 ayrı silahla kalabalığa ateş açıldığı yazıyor. Ama Olçok'un eşi Nihal Olçok eşinin ve oğlunun keskin nişancı tarafından vurulduğunu söylüyor. Yazının başlığına da (1) diye numara verdim, devamını cumartesi günü yazacağım.

YAZININ TAMAMINA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ!
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ