Nabi Avcı’nın sözleri unutulmadı: Ataması yapılmayan öğretmenler ilgi çekmek için intihar ediyor

Aydın’da Sosyal Bilimler Öğretmenliği mezunu Merve Çavdar’ın ataması yapılmayınca intihar etmesi üzerine Avcı’nın hükümetin genel tutumunu yansıtan “Ataması yapılmayan öğretmenler ilgi çekmek için intihar ediyor” sözleri tekrar hatırlandı.

Aydın’da 25 yaşındaki Sosyal Bilimler Öğretmenliği mezunu Merve Çavdar’ın ataması yapılmayınca intihar etmesi üzerine Avcı’nın hükümetin genel tutumunu yansıtan “Ataması yapılmayan öğretmenler ilgi çekmek için intihar ediyor” sözleri tekrar hatırlandı.
 
Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanı olarak görev yaptığı Şubat 2016’da ataması yapılmayan öğretmenlerin “niyeti olmadığı halde etrafında ilgi uyandırmak veya ilgi çekmek veya isteklerinin yerine gelmesini sağlamak amaçlı” intihar ettiğini söylemişti.
 

Aydın’da 25 yaşındaki Sosyal Bilimler Öğretmenliği mezunu Merve Çavdar’ın ataması yapılmadığı için intihar etmesi üzerine Avcı’nın hükümetin genel tutumunu yansıtan bu sözleri tekrar hatırlandı.
 
GÖSTERİŞ İÇİNMİŞ

Şubat 2016’da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin ataması yapılmayan öğretmenlerle ilgili eleştirilerini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ataması yapılmayan öğretmen intiharları için “Gösterişçi intihar eylemi diye bir sendromdan bahsediliyor” demişti.
 
Avcı, ataması yapılmayan öğretmenler ile TEOG’dan düşük puan alan öğrencilerin intihar ettiği yönündeki eleştirileri değerlendirirken, “Teknik tabiri nedir bilmiyorum ama bunu bile söyleyip söylememekte tereddüt ediyorum, ‘gösterişçi intihar eylemi’ diye bir sendromdan bahsediliyor. Aslında niyeti olmadığı halde etrafında ilgi uyandırmak veya ilgi çekmek veya isteklerinin yerine gelmesini sağlamak amaçlı” ifadelerini kullandı.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ