Muharrem İnce'nin ziyaret ettiği dekan jet hızıyla görevden alındı

Üniversitelerin bölünmesine ilişkin sık sık gündeme gelen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ziyareti sonrasında jet hızıyla görevden alındı.
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin dün ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Prof. Dr. Alaattin Duran jet hızıyla görevden alındığını açıkladı.

Dekan’ın dün öğle saatlerinde Muharrem İnce’yi okula soktuğu için YÖK’ün talimatı ile Rektörlük tarafından akşam saatlerinde görevden alındığı belirtildi.

Twitter adresinden bilgiyi paylaşan İnce, “İstanbul Üniversitesi’ni bölen iktidar, bugünkü destek ziyaretimizden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı’nı görevden aldı. İşte bu yüzden adayım!” dedi.
Görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran 

İnce paylaşımlarının devamında ise “Ülkenin seçkin beyinlerinin kaderi, bir kişinin iki dudağı arasında olmasın diye! 24 Haziran’dan sonra bu ülkeye akademik özgürlük, özerk üniversite gelecek. 24 Haziran’dan sonra üniversite yönetimlerini, rektörleri ve dekanları tek adam değil, üniversite belirleyecek. Gençler, evlatlarım, öğrencilerim sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Benim Cumhurbaşkanlığımda geleceğinize siz yön vereceksiniz. Bilim yön verecek. Bir kişinin kişisel ve siyasal hırsları değil” ifadelerini kullandı.

Sırada SOLOTÜRK mü var?

20 Mayıs’ta Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi ekibi SOLOTÜRK’ün Sinop, Tekirdağ, Bodrum, Kocaeli’nde yapmayı planladığı gösteri uçuşları, Genelkurmay Başkanlığı tarafından “görülen lüzum üzerine” iptal edildi.

Ancak SOLOTÜRK’ün gösterilerinin iptal edilmesinden 1 gün önce, Muharrem İnce 19 Mayıs’ta Samsun Havalimanı’nda SOLOTÜRK ekibiyle karşılaşmıştı. İnce, SOLOTÜRK ekibiyle bir de hatıra fotoğrafı çektirip sosyal medyadan paylaşmıştı. İnce’nin bu paylaşımının ardından gösterilerin iptal edilmesi ise gözden kaçmadı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ