Muharrem İnce'nin okey fotoğrafını paylaşan Sabah Gazetesi rezil oldu

Sabah Gazetesi operasyonel bir yalana daha imza attı. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi karalamak için 2014'te çekilmiş fotoğrafı darbe gecesi diye manşete taşıdılar.
Sabah gazetesinde Sema Alim Dalgıç imzasıyla yayımlanan haber "Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Fetullahçı Terör Örgütü'nce gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi nerede olduğu sır gibi saklanıyordu. SABAH, İnce'nin o gece nerede olduğunun sırrını çözdü" ifadesiyle başlıyor.Haberde İnce'nin kardeşi CHP Yalova İl Genel Meclis Üyesi kardeşi Hüseyin İnce ile birlikte yazlıkta tavla oynadığı iddia ediliyor. 


Haberde 'İnce'nin yakınları' kaynak gösterilirken şu ifadeler kullanılıyor:"İnce'nin yakınlarının anlattığına göre, o gece İnce ve kardeşi tavla oynarken darbe girişimi olduğunu öğrendi. Muharrem İnce'nin eşinin de Balıkesirli olduğu biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ihanet girişimine karşı halkı meydanlara davet ettiği dakikalarda İnce'nin aynı yazlıkta evde bulunduğu öğrenildi."
 

Haberde kaynak olarak 'Arşiv' yazılan, 28 Aralık 2014'te İnce'nin sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf da yer alıyor. İnce bu paylaşımında "Köyün gençleri ile okey oynuyoruz" diye yazmıştı. 


'AKŞENER EVİNDEKİ MİSAFİRLERE ÇAY VE KEK YAPIYORDU'

Haberin devamında da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de o gece Beylerbeyi Küplüce'deki evinde olduğu belirtiliyor ve "Akşener evindeki iki misafire çay ve kek yaptığını belirtmişti" ifadesi yer alıyor.

Sabah gazetesinin bahsettiği ifadeler Akşener'in İYİ Parti'yi kurduktan sonra Hürriyet'e verdiği röportajda yer alıyor. Akşener, İpek Özbey'e o geceyle ilgili olarak şunları söylemişti:

"Tarihi eser bir evde oturuyoruz. Üst katında televizyon yok. Günlük çalışan bir kızımız var. Akşam eve misafir geldiğinde ikramı ben yaparım. İki farklı aile misafirimiz. Çay, börek servisini yaptım. Telefonumun sadece WhatsApp’ı açık. Misafirlerimizden biri bizim genel idare kurulu üyemiz Feridun Bahşi; telefonuna köprüyle ilgili bir mesaj geldi. Herkes birbirini aramaya başladı. Hemen televizyonu açtık. Yoldan insanlar geçiyor, televizyonlarda bir gariplik var ama ne olduğu belli değil. Nihayetinde öğrendik. Diğer misafirimiz gitmek için bir tekne istedi. Biz onu sahile kadar indirdik. İnsanlar ellerinde bayraklarla neşeli şekilde köprüye çıkıyor. Eve geldik, öğrendik. Sayın başbakanla ilk tweet’i atan, kınayan siyasetçi olduğumu sanıyorum."
 
MUHABİR: NEFRETTEN GÖZLERİNİZ KÖR OLMUŞ

'İnce'nin kaynakları' ifadesine dayandırılan tavla haberinde bulunan tek fotoğrafın 2014'te çekilip bizzat İnce tarafından paylaşılmış olması da tepki gören konulardan birisiydi. Fotoğrafta İnce'nin tavla değil, okey oynadığı görülüyordu.

Haberde imzası bulunan Dalgıç da bu konudaki eleştirilerin ardından Twitter'dan paylaştığı bir mesajda 'insanların gözlerinin nefretten kör olduğunu' yazdı. Dalgıç'ın mesajı şöyle:

"Fotoğrafın 'temsili' olduğunu, 'arşiv' görseli kullanıldığını anlayamayacak kadar nefretten gözleri 'kör'olmuş insanlarsınız! Yazık…"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ