MİT ve Emniyet'e operasyon geliyor!

AKP rejimi aleyhine yaptığı itiraflarının faturası kesilecek...
Hürriyet yazarı Murat Yetkin, Reza Zarrab’ın AKP hükümeti aleyhine itiraflarının faturasının MİT ve emniyette kesileceğini ve bazı devlet görevlilerinin ‘başların düşüp koltukların boşalacağı’nı öne sürdü.

Yetkin ‘Türkiye’de etkili makamlardaki bazı isimler eğer hala yerlerinden olmamışsa yakında olabilir. Bu da muhtemelen sessiz sedasız, sanki Zarrab ile ilgisi yokmuş görüntüsü -olmaya başlamıştır ve- olacaktır’ iddiasında bulundu.

Murat Yetkin şunları yazdı:


Dün İstanbul polisi Zarrab’ın 17 çalışanını gözaltına aldı. Gerekçeler arasına başka ülkelere bilgi kaçırma ve yurt dışına kaçma kuşkusu var.

Peki, daha önce ta 2013 yılında Zarrab’tan kuşkulanıp hakkında Başbakan’a istihbarat raporu veren MİT, 2016’da Zarrab’ın yurt dışına kaçma ihtimalini hiç mi göremedi?

Zarrab’ın İranlı patronu Babek Zencani idam cezasına çarptırıldıktan sonra Zarrab’ın İran istihbaratının merceği altına daha da girmiş olabileceğini, Zarrab’ın İranlı tetikçiler paniğine kapılmış olabileceğini hiç mi tahmin etmedi?

MİT Zarrab’ı izlemeyi bırakmış mıydı?

Ya Emniyet?ABD Konsolosluğunun kaçakçılık ve istihbarat işleriyle ilgili irtibat görevlisi Metin Topuz üzerinden FBI ile bağlantı içindeki Emniyet artık Zarrab’la ilgilenmiyor muydu?Ya da o konunun MİT yetkisi içinde olduğu mu düşünülüyordu?

Eğer Zarrab, iddia edildiği gibi ABD İstanbul Başkonsolosluğu ile irtibat kurmuş ve yakalanma görüntüsü altında teslim olma pazarlığı yapmışsa, bu dikkatlerden nasıl kaçabilmişti?

Hem de Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü’nün o bölgede bulunması nedeniyle sürekli koruma ve gözetim altındaki Tarabya-Yeniköy-İstinye civarında mı?

…Bu davanın Türkiye’de sonuçları olacağı, bazı devlet görevlilerinin olan bitenden sorumlu tutulacağına, mecazi anlamıyla bazı başların düşüp koltukların boşalacağına kesin gözüyle bakabiliriz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ