​Meral Akşener'den dikkat çeken'referandum' açıklaması

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, referandumun ertelenebileceği iddialarına ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı.
Referandumun ertelenebileceği iddiasını dile getiren MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, "Böyle bir OHAL şartları içerisinde - hukuki faslı ayrı olmak kaydıyla - çünkü hukuki olarak ortadan kaldırılamaz referandum, ama ertelenebileceğini ifade ediyorum" dedi.

Cumhuriyet'ten Ayşe Sayın'ın sorularını yanıtlayan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

- Referandumun ertelenebileceğini söylediniz...


Bazı duyumlar alıyoruz biz. Pek çok insan alıyordur. Cumhurbaşkanı, anket konusunu en iyi takip eden, bu konuda hassasiyeti olan kişidir. Bu sonuçları gördüğünü düşünüyorum. Böyle bir OHAL şartları içerisinde - hukuki faslı ayrı olmak kaydıyla - çünkü hukuki olarak ortadan kaldırılamaz referandum, ama ertelenebileceğini ifade ediyorum.

- Bu konuda çeşitli senaryolar dillendiriliyor, suikastlar, savaş olabilir deniyor...

Hayır, Allah korusun öyle bir şey (suikast) değil. Daha ziyade bu Rakka konusunda, Mınbiç üzerinden bir erteleme söz konusu olabilir diye bir duyum var. Buna yönelik bir kanaat oluşuyor. Tabii bence esas gerekçe referandum konusunda içinde bulunduğu şartlar.

- Sizin bu referandum sonrasında özellikle ‘hayır’ çıkarsa, sonrasında parti kurma ya da da yeniden aday olacağınız iddiaları seslendiriliyor...

Ben genel başkanlık iddiamdan vazgeçmiş değilim. MHP’deki iddiadan bir vazgeçiş yok. Referandumda evet de çıksa o talep geri çekilmiş değil. Parti kurma konusuna gelince; 7 Haziran’dan beri sayın Bahçeli bana parti kurduruyor. Henüz kendisinin seçtirdiği bir milletvekili olarak yanındayken, önce Abdullah Gül ile Serpin Manyas tesislerinde görüştüğümü iddia etti. Arkasından Sapanca’da Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik’le görüştüğümü iddia etti.

İddia ediyorum, ben bir parti kuracağım desem, tosun keser. Bu ayak altından gitsin diye... İki şey yaptı bir bana parti kurdurmaya çalıştı çok, bir de beni tutuklatmak istedi. Benim aldığım duyum, AK Parti bünyesinden aldığım duyum hep şöyle: Yani gidilip gidilip, şu kadını hiç değilse 15 gün tutuklayın dendiğine dair pek çok şey söylendi, onların yalancısıyım. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ