Leyla Alaton çalışanlarını "F..Ö'cü olabilirler" diye ihbar etti

Alarko Holding Yönetim Kurulu üyesi iş kadını Leyla Alaton, şirketlerindeki bazı çalışanların Hizmet Hareketi'ne üye olduğu iddiasıyla savcılığa başvuruda bulundu.
Alarko Holding Yönetim Kurulu üyesi iş kadını Leyla Alaton, şirketlerindeki bazı çalışanlarının F... adına çalıştıklarından şüphelendiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Alaton’un şüphelendiği çalışanlarının araştırılmasını talep ettiği öğrenildi.

Alarko Holding’in kurucusu İshak Alaton’un kızı iş kadını Leyla Alaton, bazı çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere bugün avukatıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı’na başvuran Alaton, şirketlerindeki bazı çalışanlarının 'F...' ile bağlantılı olduklarını iddia etti. Alaton, bazı çalışanlarının kendi aralarında ‘Hoca’ diye birinden bahsettiklerini ve bu kişinin Hırvatistan’da olduğunu duyduğunu söyledi.


Şüphelendiği bazı çalışanlarının isimlerini savcılıkla paylaştığı belirtilen Alaton’un, bu kişiler ve savcılıkça 'F..' ile iltisaklı olduğu tespit edilecek kişiler hakkında işlem yapılmasını istediği öğrenildi.

Alaton, savcılığa ifade verdikten sonra avukatıyla birlikte adliyeden ayrıldı. Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Alaton, şikayetçi sıfatıyla özel bir konuda ifade verdiğini, soruşturmanın tamamlanması halinde herkesin öğreneceğini söyledi. (İHA)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ