Kaşıkçı öldürüldükten sonra kıyafetini giyen kişi İstanbul'da böyle dolaşmış

Uluslararası haber kanalı, önceki gün İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü resmi olarak açıklanan Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nin infazı ile ilgili yeni görüntüleri paylaştı.
İstanbul’daki Başkonsolosluğa girdikten sonra bir daha haber alınamayan ve öldürüldüğü resmi olarak açıklanan gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı öldüren ekipten bir kişinin kamera kayıtlarını yanıltmak için gazetecinin kıyafetlerini giyerek dolaşmaya çıktığı iddiası doğrulandı.  İddiayı doğrulayan görüntüler CNN International kanalından yayınlandı.

Uluslararası haber kanalı, önceki gün İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü resmi olarak açıklanan Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nin infazı ile ilgili yeni görüntüleri paylaştı. Yerel ve uluslararası basında  ‘Kaşıkçı’nın konsolosluk binasından çıktığı görüntüsü verilmesi için infaz timinden bir kişinin gazetecinin kıyafetlerini giyerek dolaşmaya çıktığı’ ileri sürülmüştü. CNN International’ın elde ettiği görüntülerde, Kaşıkçı’yı öldüren ekipten olduğu bilinen Mustafa el Madani’nin, Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giydikten sonra İstanbul’da gezdiği açıkça görülüyor.


Kaşıkçı’nın katillerinin kamera kayıtlarında yer alması için böyle bir hamle yaptığı tahmin edilirken, CNN International’a konuşan üst düzey bir Türk yetkili, “Ekipten birisi Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giyerek İstanbul çevresinde dolaştı. Bunu Kaşıkçı’nın öldürüldüğü gün yaptılar” dedi. Video görüntülerinde Kaşıkçı’ya benzeyen kişinin binanın arka kapısından çıkış yaptığı görülürken, Kaşıkçı’nın kıyafetlerine ilaveten, gözlük ve sahte sakal takıldığı dikkatlerden kaçmadı.

Görüntülerde Kaşıkçı gibi giyinen kişi Sultanahmet Camisinin çevresinde görülüyor. Al-Madani’nin Suudi Arabistan’ın gönderdiği infaz timinde olduğu tahmin edilirken kendisinin Kaşıkçı’yla benzer vücut hatlarına sahip olduğu ve aynı boylarda olduğu ifade edildi. İsmini açıklamayan Türk yetkili, Madani’nin sadece bu görevle İstanbul’a gelmiş olabileceğinden şüphelendiklerini söyledi. Türk yetkili, “Madani, kıyafetleri giydiği sırada muhtemelen hala sıcaktı” yorumunu yaptı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ