Kartal’da hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi

Kartal’da çöken binanın enkaz çalışmaları sırasında gece 05.30 saatlerinde 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Bu kapsamda çökmede hayatını kaybeden sayısı 16’dan 17’ye yükseldi.
Bakan Soylu, sismik bir hareket nedeniyle durdurulan arama kurtarma çalışmalarının yeniden başlatıldığı bilgisini de verdi. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkazından yaralı olarak kurtarılan vatandaşları Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek yaralıları ziyaret etmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çöken binada yaşamını yitirenlerin sayısının 16’ya yükseldiğini açıkladı. Soylu, “Enkaz altından 1.5 yaşındaki Eylül Dervişoğlu ile Şevval Yılmaz’ın da cansız bedenleri çıkarıldı” dedi.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”


Soylu şöyle devam etti:

”Sismik bir hareket tespit edildi. Bu nedenle çalışmaları durdurduk. Binaya girdik ve denge çubuklarında bir değişiklik görmedik. Bu nedenle çalışmalar tekrar başladı. Sürekli gelişmeleri takip ediyoruz. Birinci ve ikinci kat arasındayız. Çalışmalar devam ediyor.”

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Hastanede bulunan yaralı vatandaşlardan bir tanesinin taburcu edildiğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İki gün önce yaşanan elim hadise hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden 15 vatandaşımız oldu. 14 vatandaşın tedavileri devam etmekte. Vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. 14 Yaralı vatandaşımız ile ilgili bir vatandaş taburcu edildi. 13’ünün tedavileri devam etmekte. 13 hastanın 7’si yoğun bakımda, 6’sı servislerde takip ediliyor” dedi.

“UMUDUMUZ VATANDAŞLARIMIZIN SAĞ SALİM KURTARILABİLİR OLMASI”

Hastanede tedavileri süren hastaların sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Koca, “Bu süreçte 2 gün önce, 15.59 sularında olayın olduğu andan 3 dakika kadar sonra 16.02’de ambulanslar olay yerinde oldu. Hem 112 sağlık servisimiz hem de AFAD ekibi, hastanedeki doktorlarımız ve sağlık çalışanımız yoğun çaba içinde oldular. Halen göçük çalışmaları devam etmekte. Umudumuz, vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılabilir olması. Milletimizin başı sağ olsun, Allah bir daha bu tür acılar yaşatmasın diyorum” ifadelerini kullandı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ