Karamollaoğlu: Tahliye vicdan sahibi herkesi derinden yaraladı

Erbakan’ın çocuklarının icrayla tahliye ettirdikleri Saadet Partisi, çalışmalarını sürdürecek mekan arayışında.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Çalışmalarımız birkaç binada devam edecek. Temelli kalacağımız bir yer bulana kadar bir yer kiralayabiliriz. Buna da önümüzdeki haftalar içinde şahit olacaksınız.” dedi.

Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Saadet Partisi’nin kiracı olarak bulunduğu genel merkez binasının vicdani olmayan ve karşılığı bulunmayan bir yaklaşımla tahliye edildiğini belirterek, itirazlarının adli merciler nezdinde devam ettiğini söyledi.


YENİ BİR GENEL MERKEZ İÇİN KAMPANYA

Karamollaoğlu, Fatih Erbakan tarafından yürütülen tahliye sürecinin sadece partilileri değil, vicdan sahibi herkesi derinden yaraladığını dile getirerek, partisinin Yüksek İstişare Kurulu toplantısında dün yeni bir genel merkez binası yapılması için kampanya başlatma kararı alındığını anımsattı.

MİLLETTEN ALDIĞIMIZ CESARETLE

Bu kampanyanın parti teşkilatı ve milletten alınan cesaretle yapıldığını kaydeden Karamollaoğlu, “Biz, herkesten bu desteğin kısa zamanda beklediğimiz noktaya çıkacağını ümit ediyoruz. Çalışmalarımız birkaç binada devam edecek. Temelli kalacağımız bir yer bulana kadar bir yer kiralayabiliriz. Buna da önümüzdeki haftalar içinde şahit olacaksınız.” diye konuştu.

BÖYLE GİDERSE DEMOKRASİ MURDAR OLUR

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın, “İstanbul seçimleri murdar olmuştur” sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu, “İktidar bu tavrını sürdürürse, sadece İstanbul seçimleri değil, demokrasi de murdar olacaktır. Adalete, sandığa duyulan güven ortadan kalkacaktır. Bundan da bütün Türkiye zarar görür” dedi.

İKTİDAR ALGI VE VERGİ OPERASYONLARINDA MAHARETLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinin Çamlıca Cami’siyle ilgili ifadelerini eleştirmesini değerlendiren Karamollaoğlu, AKP iktidarının “algı” ve “vergi” operasyonlarında maharetli olduğunu savundu. Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin “cami düşmanı” olarak ilan edildiğini, bu durumun AKP’nin ne kadar acıklı ve çaresiz kaldığının göstergesi olduğunu ifade etti.

CAMİLER İBARET YERİDİR GÖSTERİŞ YERİ DEĞİL

Karamollaoğlu şunları söyledi: “Allah muhafaza etsin, bir zamanlar soğan sıkıntısı çekildiğinde soğan lobisinden bahsedenler, şimdi millete yedirecek soğan bulamıyorlar, patates bulamıyor, ithal ediyorlar. Bu acziyet, gösterdikleri dikkatsizlikten, uyguladıkları yanlış ekonomik politikalardan kaynaklanıyor, israftan ve yolsuzluktan kaynaklanıyor. Biz, oraya dikkat çekebilmek için bu caminin israfa vesile olduğunu söyledik. Çünkü camiler ihtiyaç için yapılır. Camiler ibadet yeridir, gösteriş yeri değil. ‘Tarihe damga vuralım’ diye bir cami inşa edilmez.”

YENİDEN REFAH PARTİSİ BİNAYA TAŞINMAYA BAŞLADI

Öte yandan, Saadet Partisinin binayı tahliye etmesinin ardından Yeniden Refah Partisi binaya taşınmaya başladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz’ün ortağı olduğu ETAŞ’a ait binada kiracı olan ve şirket tarafından açılan davayı kaybeden Saadet Partisinin genel merkezinde, 11 Nisan’da başlayan tahliye işlemleri tamamlandı.

Saadet Partisinin binayı tahliye etmesi üzerine, Yeniden Refah Partisinin binaya taşınma süreci de başladı. İlk olarak bina dışına partinin isminin ve ambleminin yer aldığı bayrakları asan parti yetkilileri, binada ilerleyen günlerde kapsamlı tadilat yapılacağını bildirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ