JİTEM'ciler de "cemaat" yalanına sarıldı

Musa Anter-JİTEM sanıklarının savunmalarına avukatlar isyan etti.
Gazeteci Musa Anter’in 1992 yılında Diyarbakır'da katledilmesine ilişkin devam eden kamuoyunda "Musa Anter-JİTEM Ana Davası" olarak bilenen davanın 13'üncü duruşması Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu yargılanan sanık Hamit Yıldırım SEGBİS yoluyla ifade verdi. Duruşma salonunda müşteki ve müdafi avukatları da hazır bulundu.

SANIKLAR MODAYA UYDU

SEGBİS sistemi ile ifade veren Hamit Yıldırım, kendisinin olayla hiçbir şekilde alakasının olmadığını öner sürdü. "İfademi F..Ö'cü savcılar aldı" iddiasında bulunan Yıldırım, "Benim geçmişim koruculuktur. Benim cumhurbaşkanıma, başbakanıma suikast yapanlar bana da suikast yaptı" diye konuştu. Yıldırım, tahliyesini talep etti.


Daha sonra söz alan sanık Savaş Gevrekçi'nin avukatı Hikmet İşler de, Gülen cemaati vurgusu yaparak alınan ifadelerin tartışmalı olduğunu söyledi. 

Yıldırım'ın savunmasına tepki gösteren Anter ailesinin avukatı Selim Okçuoğlu, cinayetin Gülen Cemaati ile ilişkilendirerek olayın aslından uzaklaştırılmaya çalışıldığı yönünde itiraz etti. 

Mahkeme Heyeti, Hamit Yıldırım'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

Davanın bir sonraki duruşması 7 Haziran 2017’ye ertelendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ