Jet Fadıl, bilirkişi raporuna göre şirketlerin içini boşaltmış

2.442 yılla yargılanırken tahliye edilmişti...
Kamuoyunda 'Jet Fadıl' lakabıyla bilinen Fadıl Akgüngüz 2 bin 442 yıl hapis cezası istemiyle yargılanırken tahliye edilmişti. Akgündüz’ün yargılandığı bir başka dava dosyasına giren yeni bilirkişi raporuna göre Akgündüz, şirketlerin içini boşaltmış.

İstanbul 11. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne sunulan raporda Jet Fadıl için “paravan şirket kurarak, bu şirket üzerinden usulsüz para toplamak suretiyle çıkar sağlamayı hedefledikleri” ileri sürülüyordu. 
Bilirkişi heyeti ceza davasından tahliye edilen Jet Fadıl’ın "şirketin içini boşalttı" tespitinde bulunuyor. Caprice Gold mağdurunun avukatı Dr. Acun Papakçı, “Bilirkişi raporu başından beri uyardığımız gibi Capricegold şirketinin içinin boşaltıldığını tespit ediyor” diyor.


İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile 21 Aralık 2015’te tutuklanan ve hakkında 2 bin 442 yıl hapis cezası istenen “Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz, 28 Mart 2017’de tahliye edilmişti.

Fadıl Akgündüz hakkında hazırlanan mini bir belgesel...


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ