İZBAN grevinde anlaşma sağlandı

Demiryol-İş Sendikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Metro’ya bağlı metro ve tramvay çalışanlarına yönelik önerdiği yüzde 25’lik zam teklifini kabul etti. Grev, Erdoğan'ın kararıyla 60 gün ertelenmişti.
İzmir Metro AŞ’ye bağlı metro ve tramvay çalışanlarına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 25’lik zam teklifi Demiryol-İş Sendikası tarafından kabul edildiği ve toplu iş sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 449 tramvay çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldığı açıklandı.

AA’nın aktardığı açıklamada, “İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, seyyanen 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak TİS’e imzalar atıldı” denildi.


GREV, ERDOĞAN’IN KARARIYLA İKİ AY ERTELENMİŞTİ 

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da anlaşmayı sosyal medya hesabından yayımladığı “Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro AŞ’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun” mesajıyla duyurdu.

10 Aralık’ta başlayan grev, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 60 gün ertelenmişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ