'İstihbari Bylock listesi delil olmaz olamaz'

Haber Türk’te katıldığı canlı yayında cadı avına dönen tutuklamaları eleştiren ceza hukuku profesörü Ersan Şen, Bylock bahanesiyle cezaevine gönderme işlemlerinin hukuksuz olduğunu söyledi.
Prof. Ersan Şen, ”Öyle her önüne gelen delili kullanmazsın. Delilin elde edilme metodu vardır. Hukuka uygun deililler kullanılabilir. MİT’in elde ettiği deililer istihbari mahiyettedir. Öyle birşey var ise kesinlikle itiraf etmesinler o delillerin hukuka uygubluğu tartışmalıdır.” dedi.

Hukuksuzluklaru art arda sıralayan Prof. Dr. Ersan Şen, kendisine müdahale wtmeye çalışan Cem Küçük’ü susturarak şunları anlattı:

”Bylock kullanmak demek hemen şahsileştirilecek bir mesele değil. Şahıs diyor ki ben Bylock kullanıcısı değilim. Araştır. Tutuklanıyor. Tutuklandıktan sonra sen araştırıyorsun bunu. Bulabiliyor musun? Bulamıyorsun. Öyle kolay değil… Öyle kimsenin Bylock kullandığına ilişikin kimsenin alnında Bylock kaydı yok. Öyle yanlışlıklar var ki.. Bundan savcılar da rahatsız!Öyle her önüne gelen delili kullanmazsın. Delilin elde edilme metodu vardır. Hukuka uygun deililler kullanılabilir. MİT’in elde ettiği deililer istihbari mahiyettedir. Öyle birşey var ise kesinlikle itiraf etmesinler o delillerin hukuka uygubluğu tartışmalıdır.” 
Ersan Şen'den çarpıcı Bylock açıklaması by aktifhaber
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ