İşsiz İİBF mezunlarından eylem: Bizi en iyi Erdoğan anlar

İşsiz, iktisadi ve idari bilimler fakültesi (İİBF) mezunları, Ankara Atatürk Kültür Merkezi önünde eylem yaparak iş ve kadro istedi.
Kendilerinin çalışması gereken kadrolarda diğer fakülte mezunlarının çalıştırıldığını söyleyen mezunlar, “Bize kadro açılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Sözcü gazetesinin haberine göre, İİBF mezunları kendilerini en iyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anlayacağını söyleyerek şunları kaydetti:

“Esnaflık yaparak ya da vasıfsız işçi olarak veya işsiz kalarak harcanmak istemiyoruz. Hak ettiğimiz kadrolara yerleşmek istiyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan da siyasi hayatına mezun olduğu Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nden aldığı eğitimle başladı. Bizim ihtiyacımızı en iyi onun anlayacağından eminiz.”


Şeffaflık ve liyakate önem verilsin

Mezunlar, ailelerinin de destek verdiği eylemde taleplerini sıraladı. Bunlar arasında sınavların şeffaf yapılması, liyakate önem verilmesi ve mezunlara göre merkezi atamaların arttırılması da var.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, bünyesinde bulundurduğu İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Ekonometri, İstatistik, Çalışma Ekonomisi gibi bölümlerden uzmanlaşmış bireyler yetiştiriyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ