İşçiye ihaneti böyle savundu: “Eleştirenler terörü destekliyor”

Toplu iş görüşmelerinde Çalışma Bakanına “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” derken kameralara yakalanan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, kendisini eleştirenlere tepki göstermeyi sürdürdü.
AKP ile yürütülen kamu işçilerinin toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri sırasında emekçinin beklentisinin çok altında kalan maaş zammını kabul eden Ergün Atalay’dan yeni bir açıklama geldi. Aydınlık’a konuşan Atalay, kendisini eleştirenlerin yüzde 90’ının işçi olmadığını belirtti. Eleştiri yapanların terörü destekleyen gruplar olduğunu savundu. Atalay, şunları söyledi:


CİDDİ EKONOMİK KRİZ

“Türkiye ciddi bir ekonomik kriz içinde. Sözleşme böyle bir krizin içinde imzalanmış bir sözleşmedir. Bütün sektörlerde işçi çıkarmaların yaşandığı bir ortamda imzalanmıştır. İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplu sözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir. Sözleşme sonrasında beni hedef alanlar oldu. Hemen şunu belirteyim. Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Onların asıl amaçları başka. Ben başından beri Türkiye’yi savunduğum için, Mehmetçiğin arkasında durduğum için beni hedef aldılar. Terörü destekleyen gruplar. Bunların saldırısı beni etkilemez.”

Hükumet ve Türk-İş görüşmelerinden işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yılın ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4 oranında zam kararı çıkmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ