İmamoğlu: Mazbatamı aldım, artık kişisel işlerin adamı değilim

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından ilk televizyon programına FOX’ta çıktı. İmamoğlu, Erdoğan’la görüşüp görüşmeyeceği sorusuna cevap verdi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv’de yayımlanan Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. İmamoğlu, “Ben mazbatamı aldım artık kişisel işlerin adamı değilim” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, seçim döneminde sözünü verdiği öğrenci akbilinde indirim yapacağı vaadini de yerine getireceğini belirterek, “Aylık öğrenci akbili 50 liraya inecek, ilk işimiz bu olacak” diye konuştu.


BENİ TEBRİK ETMESİNDEN ONUR DUYARIM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini söyleyen İmamoğlu, “Biz Erdoğan’la akraba değiliz. Bir insan göreve geldiğinden itibaren elini sıkmayacağı insan yoktur. Ben mazbatamı aldım artık kişisel işlerin adamı değilim. Benim önümde cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok. Gideceğim talepte bulunacağım görüşeceğim. Cumhurbaşkanının beni tebrik etmesinden onur duyarım” dedi.

İLK CANAN KAFTANCIOĞLU ARADI

İmamoğlu, mazbatayı almasını ise şu sözlerle anlattı: “Mazbatayı almama gitmemiz gerekiyor dedi, ilk Canan Hanım aradı. İl başkanımızla konuştuk, haber vermeyelim sakin gidelim, vatandaşla buluşma anını daha sonra haber verelim dedik. Büyük bir mücadele ile, Allah korudu, mazbatamızı aldık. Devir teslim törenimizi yaptık. İnsanların hiç haber vermeden oraya akarak gelmesi. İnsanların çeşitliliğini, beklentilerini hissedebiliyorsunuz. Müthiş bir andı.”

ADALETSİZLİK DUYGUSU İLE YAŞAMIN ANLAMI KALMAZ

İmamoğlu, “Her şeyde bir adaletsizlik duygusu olsa yaşamanın bir anlamı kalmaz. Biz bu ülkenin vitrininde duran insanlarız. Biz sarılmazsak onlar nasıl sarılır. Sürece asla kendi penceremden bakış atmadım. Ben bu şehrin insanına bu şehrin hazinesi gözüyle bakıyorum. Mutlak katılımcılık ve mutlak şeffaflık. Hem sınıflandırmak, hem kutuplaştırmak hem ayrıştırmak. Saymak bile bölmektir. Tabii ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım. Sizin etnik kökeninizi sorarak mı oy istiyorum sizden? Ayrı bir kutuba koymak, hayır, bütünleştirmek” dedi.

AA YÜZYILIN MEDYA REZİLLİĞİNE İMZA ATTI

Anadolu Ajansı’na da tepki gösteren İmamoğlu, “Sizin bile oradan bilgi alıp aktarma şansınız vardı. O akşam AA’nın yarattığı o ortama yüzyılın medya rezilliği dedim. Böyle bir rezalet olmaz. Milletvekillerimiz de bir soru önergesi sorulması adına bir adım attı. Biz de tam da bu soruyu sorduk; kimden veri aldınız? Hâlâ bir cevabı yok. Biz biliyoruz kimden aldıklarını. Ak Parti’nin oradaki görevlilerinden” ifadelerini kullandı.

SİYASET MESLEK DEĞİL HİZMET ETMEK

İmamoğlu şunları söyledi: “Ben şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumu biliyorum. Her zaman benimle yol yürüyen arkadaşlarıma şunu söyledim; siyaset bir meslek değil, hizmet etmek. Sizin yol haritanızı toplum belirlesin. O da bir süzgeçten geçiyor, iyi hizmet. O sizi götürür. Tarih sizi yazacak dediniz ya, iyi iz bırakmak çok değerli bir şey. Ben yıllar sonra memleketime gittim, hararetli seçimleri olur. Yıllar önce Trabzon’dan çıkmış babam, babamın referansıyla bütün kapıları açtım. İyi iz bırakmak çok önemli.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ