İlkokul çocuklarına dağıtılan kitapta skandal ifadeler

Ordu'nun Perşembe ilçesinde yer alan Atatürk İlkokulu'nda, içinde çocukları olumsuz etkileyecek ifadeler barındırdığı kitap dağıtıldı.
Ordu’nun Perşembe ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda, içinde çocukları olumsuz etkileyecek ifadeler barındıran ‘Peygamberimizinden Dini Hikâyeler’ adlı kitap, Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ile stant açılarak dağıtıldı. 6-10 yaşındaki çocuklar için hazırlanan kitabın içeriği ile ilgili de yarışma düzenleneceği öğrenildi.

Gazeteci Mustafa Hoş, sosyal medya hesabı üzerinden kitapla ilgili bilgileri paylaştı. Mürşide Uysal’ın kaleme aldığı kitabın kapağında ‘6-10 yaş’ ibaresi bulunuyor.

Hoş’un iki sayfa resmini paylaştığı kısımda ise şu ifadeler yer alıyor: “Amcamın güzel kızı vardı. Onu herkesten çok seviyordum. Ona yaklaşmak istedim. Ama bana yüz vermedi. Bir süre sonra kıtlık oldu. Amcamın kızı bana geldi. Açlık ve yoksulluk içinde olduklarını söyledi ve benden yardım istedi. Ona, kendisini bana teslim etmesi karşılığında yüz yirmi altın verdim. Kabul etmek zorunda kaldı. Arzuma kavuşacağım sırada bana: Allah’tan kork! Allah’ın yasakladığı şekilde bana sahip olma, dedi.”

Gazeteci Mustafa Hoş'un paylaştığı o tweetler;
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ