İhale zengini işinsanı TFF başkanlığına aday

Nihat Özdemir'in sahibi olduğu Limak Holding, Dünya Bankası verilerine göre dünyada devletten en fazla ihale alan ilk 10 şirket arasında.


Limak Holding yönetim kurulu başkanı Nihat Özdemir, 1 Haziran'da Ankara'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkan adayı olacağını açıkladı.

Özdemir, "Türk futbolunun Nihat Ağabeyi olarak tecrübem ve tüm enerjimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum." derken, ana hedefinin; Türkiye'yi dünya sıralamasında ilk 10'un içine dahil etmek olduğunu söyledi.


Özdemir'in açıklamaları şekilde:

"Yıldırım Demirören ve Hüsnü Güreli'ye teşekkür ediyorum. Başarının en önemli anahtarı istikrardır. Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkanvekili görevini sürdürmekteyim. 1 Haziran'da yapılacak seçimlere adaylığımı koydum. Türk futbolunu 4 yıl yürütmeye talibim. Türk futbolunun Nihat Ağabeyi olarak tecrübem ve tüm enerjimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum.

Barış, hoşgörü ve huzur ortamının hiçbir şekilde bozulmaması şarttır. Adalet ararken adil, rakibe saygı duymaktan geçer. Yeni bir milli ruh oluşturalım. Milli birlik ve beraberliği en güçlü şekilde yaşatalım. Hedefimiz Türkiye'nin dünya sıralamasında ilk 10 arasında yer almasıdır. Omuz omuza vererek çalışmamız gerektiğine inanmaktayım.

Kulüpler Birliği ile çok iyi diyaloglar sürdürerek görevimizi sürdürmek istiyoruz. MHK, disiplin ve tahkim kurulları Beylerbeyi Tesisleri'nde çalışmalarına devam edeceklerdir. Layık olan arkadaşlarımızı göreve getirmeye çalışacağız. Yeni komiteler kurarak bu konuda etkin bir çalışma ortamı yaratmaya çalışacağız. UEFA'da olduğu gibi yeni bir organizasyon şeması ile devam etmek istiyoruz. MHK ve Kulüp Lisans Kurulu'nda reformların şart olduğunu düşünerek bir komite kurmak istiyoruz."

İHALE ZENGİNİ

Dünya Bankası verilerine göre dünyada devletten en fazla ihale alan ilk 10 şirket arasında olan Limak Holding, İstanbul Yeni Havalimanı, Çanakkale Boğaz Köprüsü yapım işini alırken, İstanbul Üçüncü Köprü’nün de işletim hakkını elde etmişti.

Limak İnşaat AKP’nin iktidar olmasıyla yükselişe geçen şirketlerin başında geliyor. Her yıl devletten milyarlarca dolarlık ihale alan Nihat Özdemir, Türkiye’nin dört bir yanında büyük inşaat ihalelerini almasıyla biliniyor.

Özdemir’in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la da iyi ilişkileri bulunuyor. Eski TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Erdoğan’la yakın ilişkiler geliştirmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ