İfadeye vermeye giden o magandaları, polis memurları karşıladı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Pendik’te Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca saldıran Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında soruşturma başlattı.
İki şüpheli, ‘mala zarar vermek’ ve ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah ifade vermek için Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliği’ne gitti.


Ancak Hasan Sel ve Hüseyin Sel polis merkezinin kapısında polis memurları tarafından karşılandı. Polisin iki gündür bütün Türkiye’nin tepki gösterdiği magandalara bu şekilde davranması dikkat çekti.  Söz konusu karşılamayı gösteren fotoğraflar DHA tarafından servis edildi.

Saldırının ardından şüphelilerden Hasan Sel’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile daha önce çekilen fotoğrafları sosyal medyada yayınlanmıştı.

Ne olmuştu?

Türkiye’nin konuştuğu olay cumartesi akşamı Pendik’te yaşandı. Hasan Sel ve Hüseyin Sel isimli şahıslar, kendilerine yol vermedikleri gerekçesiyle bir aracın önünü kesti. Ardından iki şahıs, içerisinde hamile bir kadının ve eşinin bulunduğu araca tekmelerle saldırdı. Şahıslardan biri aracın aynalarını tekmeleyerek kırdı, daha sonra aracın kaputuna çıkarak tekmeledi. Hamile kadının ‘polisi arıyorum’ demesine aldırış etmeyen şahıslar, çifte dehşeti yaşattı. O anlar aracın içerisindeki çift tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ