İfade veren Ahmet Kural'dan ilk açıklama

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasıyla savcılığa ifade verdi. Kural, adliye çıkışı açıklama yaptığı sırada yuhalandı.
Oyuncu Ahmet Kural, sanatçı Sıla'ya şiddet uyguladığı iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek için adliyeye geldi. Ahmet Kural öğleden sonra avukatı Sibel Aydın ile birlikte Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, ifade vermek için savcının bulunduğu kata çıktı. Kural'ın ifade verme işlemi başladı. Kural gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

ARAMA YAPILMADI

Kural, avukat girişinden aranması yapılmadan adliyeye alındı.


"HAKSIZ OLMAK HAKSIZLIĞA UĞRAMAKTAN DAHA ACIDIR" 

Savcıya ifade veren Ahmet Kural Ahmet Kural ise konuyla ilgili şöyle konuştu: "Konuyla ilgili açıklamayı sadece resmi makamlara yapacağım. İçeride ifademi verdim, Türk adaletine güveniyorum. Benim için her konuda yeni bir başlangıç. Böyle bir olayın içinde olduğum için herkesten tekrar özür diliyorum. Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır." dedi.

Avukatından açıklama

Kural, adliye önünde Sayıştay raporları İçin eylem yapan İYİ Parti üyeleri tarafından yuhalandı. İfadenin ardından Ahmet Kural'ın avukatı açıklama yaptı, şunları söyledi: Günlerdir yaratılan manipülasyon sürecinde ben tek kişinin ifade verdiğini ısrarla belirtmiştim. Bu olayı hiçbir şekilde kamuoyuyla paylaşmama kararı aldık. Biz şu anda sayın savcıya ifademizi verdik, müvekkilim ifadesinde olayı anlatmıştır. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Sanatçı Sıla geçtiğimiz perşembe günü avukatı Rezan Epözdemir ile adliyeye gelerek, Ahmet Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Soruşturma savcısı da Ahmet Kural'ı ifade vermeye çağırmıştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ