Hulusi Akar'dan övgüler; Özgür Suriye Ordusu büyük kahramanlıklar yaptı

Afrin'e girdikten sonra yerel halkın mallarını yağmalayan ve Birleşmiş Milletler'in aranan teröristler listesinde yer alan birçok ismin bulunduğu Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar övgüler sıraladı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Doğu Akdeniz ve Ege sularında icra edilen Beyaz Fırtına Tatbikatı’na katılan unsurları denetledi.Tatbikatları önemli fırsatlar olarak nitelendiren ve bunların iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Orgeneral Akar, “Farklı zamanlarda değişik krizlerle karşılaştığımızda görevlerimizi tam olarak yapabilmemiz için bu günleri çok iyi kullanmamız lazım” diye konuştu.

Akar, “F.. üyelerinden temizlendikçe güçlendiğimizi görüyoruz. TSK, bundan önceki dönemden çok daha fazla görevi başarıyla yerine getirdi” dedi.

“Akdeniz’de, Ege’de bir görev olursa, vatanımız, milletimiz için gözümüzü kırpmadan yerine getiririz” diyen Akar, “Kimsenin yanlış hesap yapmaması lazım” ifadelerini kullandı.


‘ÖSO DA ÇOK BÜYÜK KAHRAMANLIKLAR YAPTI’ 

Suriye’deki Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını da anımsatan Orgeneral Akar, “Afrin’de teröristlerden temizlenen bölgede çok ciddi sayıda el yapımı patlayıcı ve mayın var. Arkadaşlarımız bunların temizlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Orgeneral Akar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında güvenlik güçlerinin görevlerini büyük bir koordinasyon içinde başarıyla yaptığını belirterek, “Ayrıca Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) da orada çok büyük kahramanlıklar yaptı, çok büyük başarılar sağladı” diye konuştu.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ