Hollanda Büyükelçimiz Beştepe'den çıktı!

Hollanda Büyükelçisi Sadık Arslan'ın Erdoğan'ın başdanışmanı olduğu, 1 aydır Ankara'da olduğu, Beştepe'de çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı.
Türkiye'nin Hollanda Büyükelçisi Sadık Arslan'ın iki ülke arasında yaşanan kriz boyunca sessiz kalmasının sebebi ortaya çıktı. Ankara kulislerinden edinilen bilgilere göre, Arslan'ın Erdoğan'ın başdanışmanlığına atanması nedeniyle bir aydır Ankara'da olduğu belirtildi.    

AKP’li bakanların yurt dışında yapmak istedikleri referandum çalışmaları Avrupa ülkeleriyle krize neden olurken Hollanda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı 'istenmeyen kişi' ilan ederek sınır dışı etmesiyle zirveye çıkan diplomatik kriz iki ülke arasındaki ilişkileri koparma noktasına  getirdi. Türkiye Avrupa kriziyle boğuşurken Meclis kulislerinin konuştuğu isim Türkiye’nin Hollanda Büyükelçisi Sadık Arslan oldu. Kulislerde, bu kadar olay yaşanırken Büyükelçi’nin sessiz kalması merak edildi. Hatta Aile Bakanı'nın gözaltına alınması gibi kriz sırasında da Büyükelçi’nin olmaması durumu biraz daha karmaşık hâle getirmişti.

Ancak, Büyükelçi Arslan’la ilgili soru işaretleri önceki gün açıklığa kavuştu. Alınan bilgilere göre, Türkiye’nin Hollanda Büyükelçisi Sadık Aslan, Erdoğan’ın başdanışmanlığına getirildiği anlaşıldı.  


"BEŞTEPE KRİZE HAZIRLIKLIYDI"
Kulislerde, Büyükelçinin tam bir aydır Ankara’da olduğu belirtildi. Kulislerde, Büyükelçi'nin Beştepe Külliyesi'nde çalışma yaptığı da söyleniyor. Bu bilgilerin ortaya çıkması, Erdoğan rejiminin Hollanda'da çıkardığı yapay krize çok önceden hazırlandığı tezini güçlendiriyor.

Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi olarak 15 Aralık 2013'te Sadık Aslan atandı. Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği'nin internet sitesinde büyükelçi olarak hâlâ Aslan görünüyor. Ancak Aslan’ın, geçen yıl Kasım ayında Ankara'ya çekildiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığı görevine getirildiği belirtiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ