Hocadan konferans iptaline tepki: Kimse benle öğrenciler arasına giremez

AKP Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Marmara Üniversitesi'ndeki konferans iptaline tepki gösterdi.
Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Marmara Üniversitesi yönetiminin, okulda vermeyi planladığı konferansı iptal etmesine tepki gösterdi.

AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Marmara Üniversitesi’nde 27 Kasım tarihinde yapılacağı açıklanan programın iptal edilmesiyle ilgili olarak, “Benimle öğrenciler ve gençler arasına kimse giremez, kimse bariyer koyamaz” dedi.

Davutoğlu’na yakın bir kaynak, “Bu iptal üniversite yönetiminin inisiyatifiyle oldu. Hoca daha önce bu üniversitede öğretim üyeliği yapmış biri, şimdi bu üniversitede konuşamıyor” açıklaması yapmıştı.


Akademisyen Şerif Mardin anısına düzenlenen sempozyuma katılan Ahmet Davutoğlu, sempozyum çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Davutoğlu, “Her şeyden önce bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Meslektaşlarım olarak bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bugün burada benim de hocam olan rahmetli Şerif Mardin üzerine biraz önce bir konuşma yaptım. Beni tanıyanlar bilir, doğal yaklaşım içinde her zaman vurguladığım bir husustur. Benimle öğrenciler ve gençler arasına kimse giremez, kimse bariyer koyamaz” açıklaması yaptı.

(DHA)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ