Hizmet'ten iltica edenlerin tamamına yakınına kabul

Almanya'ya iltica edenlerde son tablo..
Türkiye’den Almanya’ya yapılan iltica başvuruları en yüksek seviyeye ulaştı. Bu yıl Almanya'ya iltica talebinde bulunan Türk vatandaşlarının sayısı 4 bin 700.

Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'un Federal Göçmen ve Mülteciler Dairesi'ne (BAMF) dayandırarak verdiği habere göre bu yılın Ağustos ayında 877 Türk vatandaşı Almanya'ya iltica başvurusu yaptı. Bu rakamın 15 Temmuz 2016 tarihindeki başarısız darbe girişiminden bu yana Türk vatandaşlarının Almanya'ya yaptığı en yüksek iltica başvurusu olduğu vurgulandı.

BAMF verilerine göre bu yıl Almanya'ya iltica başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarının sayısı 4 bin 700. 


GEREKÇESİ OLANLAR KABUL EDİLİYOR
İltica başvurusunda Türkiye'de uğradığı ya da uğrayacağı zulmü ispat edebilen Hizmet Hareket mensuplarının ilticaları kabul ediliyor. 

Ancak bazı kişilerin 15 Temmuz'u fırsat olarak görüp Almanya'daki akrabalarının davetiyle bu ülkeye geldikleri ardından da iltica ettikleri öğrenildi. Alman makamlarının bu kişilerin ilticalarını kabul etmedikleri belirtildi.

Almanya'ya iltica başvurularında, Türkiye'de can güvenliğinin tehlike altında olduğunu kanıtlayacak belgeler sunabilmek önemli. 

Ayrıca Almanya, üniversite mezunu ilticacılara avantaj tanımakta. Hizmet Hareketi'nden Almanya'ya iltica başvurusunda bulunanların tamamına yakınının kabul aldığı belirtiliyor. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ