Hizmete iftiralar Arvasi'yi isyan ettirdi!

Türkiye Gazetesi yazarı ilahiyatçı Ramazan Ayvalı’nın, Hizmet Hareketi’ni kararalamak için televizyonda yaptığı ”Bunlar Museviliği ve İseviliği İbrahim’i din gibi şirin gösterdiler” şeklindeki açıklaması, ilahiyatçı Sacit Arvasi’yi isyan ettirdi.

İhlas camiasının kendi kitaplarından birinden aynı cümlenin benzerini alıntılayan Arvasi, dinler tarihinde Museviliğin de İseviliğin de adının ‘İbrahimi dinler, ‘tek tanrılı dinler’, ‘semavi dinler’ olduğunu vurguları ve sordu: ”Ey Ramazan Ayvalı, isminin başında da Prof. var. Burada ilmi haysiyet nerede?”

Kindarlık ve düşmanlıkla bu tür yaftalamaların yapılmasının ahlaksızlık olduğunu vurgulayan Arvasi, ”Mide bulandırırcı. Bu İhlas Camisındakileri Vallahi, Billahi Tallahi ahirette Allah Resulüne şikayet edeceğim. Kendinize gelin. Allahtan korkun.” ifadelerini kullandı.


İhlas Camiasına yakın bir kişi tarafından kaleme alınan makalede, Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın, yazdığı maale 600 ayet sokuşturduğunu iddia etmesine de cevap veren İlahiyatçı Sacit Arvasi, ‘Meal, Kur’an değildir.’ dedi. Yıldırım’ın mealinden örnekler gösteren Arvasi yapılmak istenenin çamur at izi kalsın uygukaması olduğunun altını çizdi ve ‘Bu yaptıklarınızdan utanın ve iftiralarınızdan vazgeçin.’ çağrısı yaptı.

İşte İlahiyatçı Sacit Arvasi’nin Facebook üzerinden yaptığı yayının videosu
 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ