'Hesaplaşmamız ağır olacak' dedi, Akşener'i hapisle tehdit etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde adını dahi anmadığı İYİ Parti lideri Meral Akşener'i 31 Mart seçimlerinde ağır ifadelerle hedef gösteriyor.
Elazığ mitinginde halka hitap eden Erdoğan, son günlerdeki "halkın yarısını terörist ilan etme" tartışması üzerinden bu kez Akşener'e hapis uyarısıyla gözdağı verdi. 

"Tarihimiz bühtanla seçim kazanacağını düşünen çapsızlarla doludur" diyen Erdoğan, "Aydınlı efelere, Maraşlı edelere, Karadenizli uşaklara, Erzurumlu dadaşlara eğlence olsun diye terörist denmez. Bunun adı şaka değil, komiklik değil, olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir" ifadesini kullandı.

Erdoğan, sözlerinin devamında Demirtaş'ı işaret ederek "Hanımefendi milletvekili de değil onunla hemen hesaplaşacağız, ağır olacak. Bak birileri cezaevlerinde süre dolduruyor, aynı sen de düşebilirsin" diyerek cezaevi göndermesi yaptı.


Cumhuriyet'te yer alan habere göre, "Bizim insanımız yeri, zamanı geldiğinde sandıkta kimi tasfiye edeceğini çok iyi bilir" diyen Erdoğan, "CHP Genel Başkanı'nın akşam başka sabah başka yalanlarından bıktık. Bay Kemal'in yalanlarına hanımefendi de katıldı. Anlaşılan hanımefendi her vatandaşımızı terörist diye selamlayacak" diye konuştu.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ