HDP mitingde gözaltına alınan Selim Sadak tutuklandı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen HDP mitinginde gözaltına alınan eski Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tutuklandı.
Mitingde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile eski Siirt Belediye Başkanı ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Divan Kurulu Üyesi Selim Sadak birer konuşma yaptı. Mitingin ardından polis ekipleri, Sadak’ı ve beraberindeki 2 kişiyi mitingde yaptıkları konuşmalar gerekçesiyle ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 3 kişi, Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Sadak, gece yarısı twitter hesabından yaptığı açıklamada tutuklandığnu duyurdu. Sadak, şunları yazdı: ‘HDP Viranşehir Mitinginde yaptığım konuşma gerekçe gösterilerek gözaltına alınmış ve gece geç saatlere kadar devam eden mahkeme sonrası tutuklanmama karar verildi. Hilvan cezaevine götürülüyorum. Meydanlarda haykırdığımız demokrasi, barış ve kimlik mücadelesinden asla geri bir adım atmayacağız. Haklı ve meşru olan taleplermizi mahkeme salonunda da ifade ettim. Halkımıza yönelik bütün zulüm ve baskılar mutlaka son bulacaktır. Nerde olursa olsun mücadeleye dört elle sarılarak halkıma karşı sorumlu olacağım.’

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ