Havuz yazarından Öksüz'ü MİT’in bulması kuvvetle ihtimal yorumu

Havuz gazeteleri arasında yer alan Yeni Şafak'ın yazarı Bülent Orakoğlu, Adil Öksüz'ün MİT tarafından yakın bir zamanda paketlenip getirileceğini yazdı.
Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişiminin kilit ismi, firari Adil Öksüz'ün Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından "paketlenip" Türkiye'ye getirilebileceğini iddia etti.

Adil Öksüz'ün MİT tarafından bulunmasının kuvvetle ihtimal bulunmasına ilişkin Orakoğlu'nun yazı yazması dikkat çekti. 

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile Cumhurbaşkanlığı'na bağlanan MİT'in daha önce 19 ülkeden 83 kişinin Türkiye'ye kaçırılmıştı. Orakoğlu, köşesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şu açıklamasına yer verdi:


’’Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, bu işte kimlerin parmağı olduğunu unutmuş değiliz. Bu şahsın izini sürüyoruz. Takipteyiz. Bazı bağlantılar kurulmuş vaziyette; hangi ülkede olduğunu söylemem uygun olmaz. Temennim odur ki aldığımız istihbarat doğru çıkarsa onunla ilgili adımı da attığımız gibi gerçekleştireceğiz.‘’

Orakoğlu, söz konusu alıntısının ardından "MİT'in Adil Öksüz'ü paketleyip Türkiye'ye getirmesinin kuvvetle muhtemel göründüğünü" ifade etti. "MİT Adil Öksüz’ü de paketleyebilecek mi?" başlığıyla yayımlanan (14 Mayıs 2018) yazısında Orakoğlu, sözlerini "Adil Öksüz'ün yakalanmasından endişe edenler için söyleyebileceğimiz tek şey ‘Korkunun ecele faydası yok" diye sonlandırdı. 

Daha önce İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Meral Akşener'i karalamak için Adil Öksüz'ün seçimden 15 gün önce ortaya çıkarılacağı iddiası ise henüz tazeliğini koruyor. 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ