Hakkını arayan kadın işçi, patronunun taşlı saldırısına uğradı

Esenyurt’taki bir tekstil firması sahibi, tazminatsız kovulduğu gerekçesiyle işyeri önünde basın açıklaması yapan Reyhan Kara adlı işçiyi eyleminden vazgeçiremeyince yerden aldığı taşla kafasını yardı.


Esenyurt’taki Cihan Tekstil’de çalışan Reyhan Kara tazminatı verilmeden iten atıldı. Hakkını arayan Kara, işyeri önünde, Emeğin Gücü Derneği Başkanı Hasan Ergül’ün de aralarında bulunduğu bir grup ile basın açıklaması yapmak istedi. Cihan Tekstil’in sahibi Şükrü Üner, basın açıklamasının yapıldığı yere gelerek Kara ve Ergül’ü vazgeçirmeye çalıştı. Dernek Başkanı Ergül ile işyeri sahibi Üner arasında tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen tartışma sırasında Üner yerden aldı taşlarla eylemcilere saldırdı. Taşın isabet ettiği Reyhan Kara’nın başı yarıldı. Kanlar içinde kalan Kara’nın başına hastanede dikiş atıldı.

“HAKKINI ALANA KADAR BURADAYIZ”


Reyhan Kara’ya zorla istifa dilekçesi imzalatılmaya çalışıldığını iddia eden Emeğin Gücü Derneği Başkanı Hasan Ergül, ‘Kara’nın hakları ödeninceye kadar kapınızın önündeyiz. Her gün oturma eylemimize devam edeceğiz’ dedi.
İşyeri sahibi Şükrü Üner’in basın açıklaması yapan Reyhan Kara ve beraberindekilere taşlı saldırısı haber için orada bulunan Evrensel muhabirinin objektifine yansıdı.

İşte o görüntüler;

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ