Hakkâri’de karakolda mühimmat patladı: Askerlerden 25’i yaralı, 7’si kayıp

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar köyündeki Sülgü Tepe askeri üs bölgesindeki karakolda patlama meydana geldi.
İlk belirlemelere göre 7 askerin kayıp olduğu 25’inin ise yaralı olarak Hakkâri ve Yüksekova Devlet hastanelerine kaldırıldığı açıklandı.

ARIZALI MÜHİMMAT İNFİLAK ETTİ

Milli Savunma Bakanlığı ve Hakkâri Valiliği’nden olayla ilgili peş peşe açıklamalar geldi. Yapılan açıklamada patlamanın saat 17.00 sularında Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar köyündeki Sülgü Tepe üs bölgesindeki karakolda meydana geldi. Askeri üs bölgesinden top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu 25 askerin yaralandığı ve 7’sinin ise kayıp olduğu ifade edildi.


Patlamanın hem ardından bölgeye askeri helikopterlerin intikal ettiği ve yaralı askerleri, hazır bekleyen ambulanslarla Hakkâri ve Yüksekova Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise patlamanın ‘ağır silah mühimmatından kaynaklanan bir kaza’ olduğunu duyuruldu. Valilik açıklamasında ise patlamanın ‘arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu’ gerçekleştiği kaydedildi.Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde bulunan PKK hedeflerinin Hudut Alay Komutanlığı tarafından yoğun top atışına tutulduğu esna da patlamanın gerçekleştiği aktarıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ