‘Gül, Gülen’i ziyarete gitti, randevuyu da Akif Beki ayarladı’

AKP'li eski vekil Şirin: 'Fehmi Koru doğru söylemiyor. Abdullah Gül 2000 senesinde Gülen'i ziyaret etti. Görüşmeyi de dönemin Kanal 7 Ankara Temsilcisi Akif Beki ayarlamıştı. O dönemde evli olduğum Nazlı Ilıcak'la biz de ziyarete gittik.
AKP eski milletvekili Emin Şirin, o zaman evli olduğu gazeteci Nazlı Ilıcak ve kendisinin Aralık 200’de gazeteci Akif Beki aracılığıyla Fethullah Gülen’le görüştüğünü aynı günlerde Abdullah Gül’ün de bir görüşme yaptığını söyledi.

Emin Şirin Aralık 2000’de gerçekleştiğini öne sürdüğü ziyareti şu sözlerle anlattı: ‘Pensilvanya ziyaretini organize eden Akif Beki’dir. Kanal 7’nin Amerika Temsilcisi’ydi. Aynı seyahatte bizle bulunan Abdullah Gül de ziyaret etti Fethullah Gülen’i ama o sıralarda Abdullah Gül’ün de resmi bir görevi yoktu.”

Abdullah Gül, konunun gündeme gelmesi üzerine geçtiğimiz günlerde “Dışişleri Bakanlığım, Başbakanlığım ve Cumhurbaşkanlığım döneminde Pensilvanya’ya gitmedim” ifadesini kullanmış, Gazeteci Fehmi Koru da, “Pensilvanya’ya gittiğini bilmiyorum, gitse haberim olurdu” demişti.


RS Radyosu’na konuşan Şirin Gül cephesinden gelen bu açıklamalara şu sözlerle karşılık verdi

“Bahsettiğim zaman Aralık 2000. O sırada hiçbir resmi görevi yoktu. Ama hiç gitmediği konusunda Fehmi Bey doğru söylemiyor. Hiç gitmedi derken her halde resmi görevde olduğu süreyi kastediyorlar”

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ