Gergerlioğlu: İyi araştırmadan erken açıklama yapmışım

Gergerlioğlu: Batman'daki intihar iddialarının arkasından insanların iyi niyetlerini suistimal etmek isteyen bir sahtekar çetesi çıktı. Konu hakkında gereken işlemleri yapacağız.Batman’da Ayşe Arslanoğlu adlı, biri engelli dört çocuk annesi kadının tacize uğradığı ve bir mektup bırakarak intihar ettiği yönündeki iddialarla ilgili HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yanıltıldığını söyledi.


‘ERKEN AÇIKLAMA YAPMIŞIM’

HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Batman’daki intihar iddialarının arkasından insanların iyi niyetlerini suistimal etmek isteyen bir sahtekar çetesi çıktı. Konu hakkında gereken işlemleri yapacağız. Kötü niyetliler hakkında gereken yasal işlemler yapılmalı. Yanıltıcı bilgileri iyi araştırmadan erken açıklama yapmışım.”

‘ARAŞTIRMAM SÜRÜYOR’ DEMİŞTİ

Gergerlioğlu, dün de “Dün gece Batman’da intihar olayını iddia eden ve mektubu s.medyaya verdigini söyleyen kadınla konuştuktan sonra açıklama yapmıştım. Batman Valiliği konuyu yalanladı. İddia eden kadın ise iddiasının arkasında ama somut delil sunamadı, tutarlı gözükmüyor. Konu için araştırmam sürüyor” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Batman’da yaşandığı iddia edilen olayla ilgiliGergerlioğlu, “Batman’daki intihar dogru, mektup da… İşin daha vahim yönü 1 değil, onlarca kadının taciz edildiği iddiaları. Zayıf duruma düşmüş kadınlara yapılanları dinledim, tüyler ürpertici olaylar var.” açıklaması yapmıştı.

VALİLİK DE AÇIKLAMA YAPTI

Batman Valiliği de iddialar üzerine yazılı açıklama yaparak şunları söylemişti:

“5 Mart 2019 günü sosyal medya üzerinden “Batman’da Korkunç Olay İntihar Etti” konulu haberde adı geçen Ayşe Arslanoğlu isimli şahsa ait herhangi bir kaydın olmadığı, böyle bir intihar olayının gerçekleşmediği çıkan haberlerin tamamen asılsız ve maksatlı yapıldığı anlaşılmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ