Genç avukat intihar etti: ‘Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü’

Geçtiğimiz pazar akşamı Zonguldak Devrek’te genç bir avukat intihar etti. Meslektaşlarına göre 29 yaşındaki Emir Said İnam, “Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü”.
SEVİNÇ ÖZARSLAN'ın medyabold'ta yer alan haberi şöyle; 29 yaşındaki Avukat Emir Said İnam, 14 Nisan 2019 pazar akşamı Zonguldak Devrek’te av tüfeğiyle intihar etti. Bursa Barosu Başkanı Avukat Gürkan Altun, İnam’ın babasının KHK ile ihraç edilmiş bir öğretmen olduğunu belirterek, “Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü” dedi.

Olay akşam saatlerinde Zonguldakta Devrek’in Pınarönü Köyünde meydana geldi. Çaycuma’da bir arkadaşı ile birlikte avukatlık yapan 29 yaşındaki Emir Said İnam, akşam saatlerinde Devrek’in Pınarönü Köyü İnamlar Mahallesi Tözün Sokak’taki baba evinde av tüfeğiyle yaşamına son verdi.

BABASI KHK İLE İHRAÇ EDİLEN BİR ÖĞRETMENDİ


Silah sesini duyan komşularının haber vermesi üzerine olay yerine ambulans ve Jandarma ekipleri geldi. Eve girdiklerinde Emir Said İnam’ın kanlar içinde cansız bedeniyle karşılaştılar. İnam’ın cansız bedeninin yanında av tüfeği bulan ekipler olay yerinde incelemelerde bulundu. İntihar ettiği iddia edilen İnam’ın cesedi, Devrek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bursa Barosu Başkanı Avukat Gürkan Altun, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda İnam’ın babasının KHK ile ihraç edilmiş bir öğretmen olduğuna dikkat çekerek, “Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü” ifadesini kullandı.

BURSA’DAN ZONGULDAK BAROSU’NA NAKİL İSTEDİ: 

‘AİLEMİN BANA İHTİYACI VAR, GEREKİRSE AVUKATLIK YAPMAM’

Cumhuriyet’in haberine göre Gürkan Altun’un paylaşımı şöyle:

Zonguldak Devrek’te 29 yaşındaki genç Av. Emir Said İnam av tüfeği ile intihar etti. Bursa Barosundan kısa bir süre önce Zonguldak Barosuna nakil olmuştu Emir Said. Babası KHK ile ihraç edilmiş bir öğretmendi. Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü. Önce Zonguldaktan kaçmış, uzaklaşmaya çalışmıştı. Ama olmamış ve ailemin bana ihtiyacı var diye dönmüştü memleketine. Gerekirse avukatlık da yapmam ama orada olmam lazım diyordu. Öyleyse neden be çocuk? Neden yaşamına son verdin?
Olmadı çocuk olmadı! İnanamıyorum. Çok üzgünüm….
Ondan geriye basına geçilen ölüm haberi kaldı…

Fakat Altun’un Facebook’ta dün 18.00 civarında yapıldığı görülen, intihar ile ilgili bir paylaşım görülüyor ve orada da “Hain damgası yemekten yorgun düşmüştü. Önce Zonguldaktan kaçmış, uzaklaşmaya çalışmıştı.” ifadeleri bulunmuyor.
Zekeriya-Yıldız İnam’ın beş çocuğundan biri olan Emir Said İnam’ın (1989) cenazesi, dün İnamlar Mahallesi Merkez Camii’nde öğle vaktinde kılınan cenaze namazından sonra defnedildi.

MÜVEKKİLLERİNE YAPILAN HAKSIZLIKLARI İÇİNE SİNDİREMEDİ

Meslektaşları ise Facebook’ta hakkında şu paylaşımlarda bulundu.

Köyün muhtarı Emir Said İnam’ın intiharını ‘rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti’ diye ilan etti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ