Gamze Taşçıer: Katar'dan gelen uçak hediye değil!

CHP Milletvekili Gamze Taşçıer, geçtiğimiz hafta Katar Şeyhinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye ettiği iddia edilen uçağa ilişkin açıklamalarda bulundu.


Geçtiğimiz hafta "Katar Şeyhinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediyesi" şeklinde gündeme gelen lüks VIP uçağa ilişkin CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, önemli iddialarda bulundu. VIP uçak için "uçan saray" diyen Taşçıer, uçakla ilgili gerekli makamlara sorular yönelttiklerini ancak herhangi bir cevap alamadıklarını açıkladı.Sorularını görsel olarak sormaya karar verdiğini aktaran Ankara Milletvekili Taşçıer, uçağa ilişkin önceki kayıtlara ulaştığını, uçağın hediye olmadığını ve Cumhurbaşkanlığı tarafından satın alındığını açıkladı.

Uçağın satın alındığı iddialarına ilişkin bir çizelge hazırlayan Gamze Taşçıer, "uçan saray" şeklinde ifade ettiği VIP uçağın adım adım nasıl satın alındığını özetledi. 

Uçağın Katar Emiri tarafından yetkilendirilen İsviçreli bir firma tarafından satışa çıkarıldığını, buna ilişkin İngiliz ve Fransız basınının da haber yaptığını aktaran Taşçıer, THY'nin de Şubat ayında uçağın modeliyle bir pilot ilanı verdiğini açıkladı. Bu arada uçağın değeri İngiliz basınına göre 500 sterlin! Ancak bir diğer iddia da uçağın 400 milyon dolar değerinde olduğu. 

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer'in bu iddialarına henüz resmi makamlardan bir yanıt gelmedi.  


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ