Fuhuş çadırları kurdular öğrencilere indirim yapıyorlar

Mahalleli polise ihbar etti bakın ne oldu..
Gaziemir “çadırlarda fuhuş” iddiasıyla çalkalanıyor. Özellikle 14-17 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler hedef seçiliyor. Bunun için "öğrenci indirimi" yapıldığı belirtiliyor. Mahallelilerin şikayetine rağmen yetkililerin göz yumduğu iddia ediliyor. 

İzmir'in Gaziemir ilçesinde yoğunlukta Kürtlerin yaşadığı bölgelere yakın olan Beyazevler Mahallesi ile Buca Oto Sanayi Sitesi arasında kalan ağaçlık alanda kurulan 5 çadırda 13 yıldır fuhuş yapıldığı, şikayetlere rağmen ise polisin bilinçli olarak buna göz yumduğu iddia edildi. Her sabah saat 11.00 sularında sarı renkli bir doğan taksi ile 35-55 yaş arası kadınların etrafı açık olan bu çadırlara getirildiğini belirten mahalle sakinleri, akşam üzeri ise kadınların yine aynı taksiyle İzmir’in Tepecik semtine götürüldüklerini belirti. 

V.T. isimli genç, çadırların Arzu ismindeki bir kadının denetiminde olduğunu ifade ederek, özellikle 14 ila 17 yaş arasındaki gençlerin hedef alındığını söyledi. Mahalledeki çocukların bu çadırlara 25 yaşlarında Ömer isminde bir genç ile mahallede hurdacılık yapan ve ismi öğrenilemeyen bir şahıs tarafından yönlendirildiğini kaydeden V.T., polisin ise bilinçli olarak bu yaşananlara göz yumduğunu öne sürdü. Telefonla fuhuş yapılan yeri ihbar ettiğini belirten V.T., sonrasında yaşananları ise şöyle anlattı: "İhbar ettikten yarım saat sonra polis araçları fuhuş çadırlarının etrafına geldi. Uzaktan onlara baktık. 20 dakika kadar içeride kaldıktan sonra hiçbir şey yapmadan alandan ayrıldılar. Mahalledeki genç arkadaşlarımın çoğu ise polislerin de fuhuş yapmak için çadırlara geldiklerini söyledi. Bilinçli olarak bu çadırlara bir şey yapılmıyor. Uyuşturucu ve fuhuş bilinçli olarak mahallemize sokulmakta. Amaç Kürt halkını politik alandan çekip yoz alana sokmak. Politik duruşunu öldürmek.”


'ÖĞRENCİ İNDİRİMİ İLE GENÇLER FUHUŞA ÇEKİLİYOR'

Polisleri çadırda fuhuş yapan kadınlarla konuşurken gördüğünü belirten A.S. (17) isimli genç, “Polislerde bizi gördü fakat hiçbir şey demedi. Polisler orayı biliyor ama hala orayı kapatmıyorlar. Para sıkıntısı olmadan 14-15 yaşındaki çocuklar oraya gidiyor. Çocukların üzerinde 10 TL dahi olsa direk içeriye alıyorlar. Fuhuş çadırındaki kadınlar ve etrafta onları koruyan erkekler mahalledeki 14-17 yaş arasındaki çocukları ‘Gelin öğrenci indirimi var. Paranız olmasa da olur’ diyerek çadırlara çekmeye çalışıyor” dedi. 

'SURİYELİ KADINLAR FUHUŞA SÜRÜKLENİYOR'

İsmini vermek istemeyen bir yurttaş, Suriyeli kadınların 5 TL karşılığında Karabağlar ilçesinde bulunan Hıristiyan Mezarlığı'nda fuhuşa sürüklendiğini ifade ederek, şöyle dedi: “Kadınları gece mezarlığın bulunduğu yere getiriyorlar. Savaştan kaçtıkları için 5 TL karşılığında fuhuşa mecbur bırakılmış durumdalar. 5 TL karşılığında fuhuş yaptıklarından kaynaklı çevrede diğer fuhuş yapan kadınların saldırılarına maruz kalıyorlar. Mezarlık içinde Suriyeli kadınlarla birlikte olanlar çoğu zamanda kadınları mezarlık içerisinde darp ediyor. Kadınlar mecbur olduğundan ses çıkartamıyorlar. Bunu orada konuştuğum bir kadın bana anlatmıştı.” 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ