Fethullah Gülen Türkiye'ye getirilecek iddialarına yalanlama!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Türkiye'ye getirileceğine ilişkin iddiaya yanıt verdi.
Kalın, "Bize olan ulaşan böyle bir şey yok. Ama biliyorsunuz." dedi.

Dün akşam saatlerinde akit tv'de yayınlanan bir programda, Fethullah Gülen’in yakalandığı ve  sabah saatlerinde Türkiye’ye getirileceğine yönelik iddialar öne sürüldü. Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın iddiaları yalanladı.

“BİZE ULAŞAN BÖYLE BİR ŞEY YOK”


Kalın, “Bize ulaşan böyle bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Havuz medyası ise yaklaşan seçim öncesinde vatabdaşı kandırmaya devam ediyor.
  Haber diye sunulan bilginin yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Tr724’ün ulaştığı kaynaklar iddia edildiği bir olayın olmadığını söyledi. Herkül.org Editörü Osman şimşek de, Twitter hesabından haberi yalanladı. Şimşek, “Ekmekleri, suları, havaları yalan. Kezzaplar yalansız yaşayamıyorlar. Anında doğruluğu ortaya çıkacak yalanları neden seslendirirler ki?!. M. Fethullah Gülen Hocaefendi, Pennsylvania’da her zaman ikamet etmekte olduğu mekandadır ve normal programlarına devam etmektedir.” dedi. AVUKAT ALBAYRAK: AKİT Mİ, TABİ Kİ YALAN Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak da yaptığı açıklamada, “AKİT tarafından yapılan haberin yalan olduğunu söylemeye gerek var mı? Yalan, uydurma, çarpıtma, hedef gösterme konusunda mahir olan akit in iddiası tabi ki yalan.” ifadelerini kullandı. AfSV: ASILSIZ YALANLAR ZİNCİRİNİN BİR HALKASI AfSV’den konua ilişkin yapılan duyuruda ise şöyle denildi: “Bugün Erdoğan hükümetine yakın Akit TV adlı yayın organı yeni bir yalan haber daha yayınladı. Fethullah Gülen hocaefendinin yakalandığı ve iade edileceği iddiasında bulundular. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Hocaefendi günlük programına devam etmektedir ve kaldığı inziva evinde Amerikan güvenlik teşkilatının herhangi bir hareketi söz konusu değildir. Bu yalan haber Erdoğan yanlısı medya organlarının ve hükümetinin bakanlarının daha önce ortaya attığı asılsız iddialar zincirine sedece bir yenisini ekliyor. Bu tarz yalan haberler Erdoğan hükümetinin Hocaefendi ve sevenlerine yaptığı tacizin farklı bir tarzıdır. Esefle kınıyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ