Erdoğan'ın taziye için gideceği sitede GBT kontrolü yapıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'li aday İbrahim Halil Yıldız'a taziye ziyaretinde bulunacağı kaydedildi. Erdoğan'ın ziyareti öncesinde ise Yıldız'ın kaldığı sitedeki vatandaşlara ziyaret öncesi GBT kontrolünün yapıldığı öğrenildi.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın seçim çalışmaları kapsamında gideceği Urfa, 7 kentten getirilen polisler tarafından abluka altına alındı.

Erdoğan'ın gün içerisinde Suruç'ta yaşanan olayda ağabeyi Mehmet Yıldız'ı kaybeden AKP'li aday İbrahim Halil Yıldız'a taziye ziyaretinde bulunacağı öğrenildi.

Yıldız'ın Karaköprü ilçesinde bulunan evine gece yarısı gelen polisler tüm site sakinlerine Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı.


Site sakinlerinden Mehmet Fatih İzol, duruma sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Yıldız ile aynı sitede oturduğunu aktaran İzol, o saatte çocuklarının evde yalnız olduğunu belirterek, "Çocuklar gece 12.00 gibi aradılar. Korku ile 'Kapıda 3 adam var ve ısrarla kapıyı çalıyorlar. Hemen gel' dediler. Eve geldim. Polislerle karşılaştım. Sabah Cumhur'u Reisimiz vekil İbrahim'e taziye ziyaretinde bulunacağını, bu sebeple her evden GBT sorguladıklarını beyan ettiler" dedi.

İzol, "Gece saat 12.00'de evimizin kapısını çalarak bizi korkutmak da ne oluyor? 3 kişiyi hunharca hastanede öldürüp, kamera kayıtlarını yok edip, taziye ziyaretinde bulunup o sitede yaşayan hastasını, hamile olanı hiçe sayıp gece saat 12.00'de GBT sorgulamak da ne oluyor? Sanırım yarın sitemize giriş de yasak olacak" diye konuştu
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ