Erdoğan’ın gözde işadamlarından Tivnikli hayatını kaybetti

AKP’ye yakınlığı ile tanınan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın prenslerinden Abdullah Tivnikli, hayatını kaybetti.
Albaraka Türk’ün kuruluş sürecinde aktif rol alan, bir dönem Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Tivnikli, Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak kendi şirketlerini yönetiyordu.  Abdullah Tivnikli, İstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Tivnikli’nin cenazesinin, Marmara İlahiyat Camisi’nde bugün ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

1986 yılında kurulan Eksim Yatırım Holding son dönemdeki enerji ihalelerinde öne çıktı. Şirket,  yenilenebilir enerji üretimi, elektrik dağıtımı ve perakende hizmetleri, gıda üretimi, inşaat ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteriyor. Yine Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş ve Türkiye’nin ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil holdingin tanınan markaları arasında yer alıyor. 1959 yılında Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu, İngiltere ve Türkiye’deki iş hayatı tecrübelerinde en çok Albaraka Türk ve Kuveyt Türk katılım bankalarındaki görevleriyle tanındı. Tivnikli’nin ismi 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet davalarında da geçmişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ